ČISTA MAGIJA! Benzema majstorijom NACRTAO gol Kazemiru

Stojan Maleš

-

Kako samo igra Francuz ove sezone.

Karim Benzema je vrhunski napadač, ali je u svoj arsenal uneo i pravi šmek. Jedan takav potez oduševio je sve u prvom poluvremenu duela sa Espanjolom za, ispostaviće se, jedini pogodak na meču 1:0 (1:0).

Delovalo je da nakon duge lopte Marsela Francuz ne zna šta da uradi sa njom, a onda je on izveo magiju:

Proigrao je štiklom Kazemira i to rivalu kroz noge, a Brazilac je sa nekoliko metara to rutinski realizovao.

Podsetimo, pre ovog duela je Barselona remizirala sa Seltom iz Viga (2:2), pa je trijumf Reala vraćao “kraljeviće” na prvo mesto na tabeli sa dva bodova prednosti.

Izvor: Blic sport

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

OD PIJANCA DO 101 GOLA U PREMIJER LIGI: Luda trka Lestera, Junajteda i Čelsija će tek da dostigne svoj vrhunac!

-

Objavio

Tri ekipe, a samo dva mesta u Ligi šampiona

Nastavlja se luda trka Mančester junajteda, Lestera i Čelsija u borbi za dva mesta koja vode u Ligu šampiona naredne sezone.

Sva tri međusobna konkurenta su upisali pobede u 33. kolu Premijer lige i na tabeli ih dele samo 3 boda.

Krenimo od Lestera koji je konačno prekinuo crni niz i upisao pobedu, u utakmici koja je bila sad ili nikad. “Lisice” su slavile protiv Kristal Palasa 3:0.

Sve je to rešio Džejmi Vardi, igrač za koga se može reći da je najbolji fudbaler u istoriji Lestera, koji je ujedno obeležio ovaj meč time što je postigao svoj 100. i 101. gol u Premijer ligi. Nije loše za jednog pijanca, ako se sećate one priče o njemu pre nego što je stigao na “King Pauer” stadion.

Inenaćo je doveo u vođstvo “lisice” u 59. minutu, a potom je Vardi odradio posao sa 2 pogotka u 77. i 94. minutu.

Mančester junajted igra kao preporođen, upisan je novi trijumf, i to veoma ubedljiv protiv Bornmuta 5:2.

Napravili su preokret “crveni đavoli” jer su prvi do gola na “Old Trafordu” stigli gosti preko Džuniora Stanislasa, ali su do poluvremena rezultat preokrenuli Mejson Grinvud, Markus Rašford i Entoni Marsijal.

Džošua King je u 50. minutu sa bele tačke smanjio na 3:2, a domaći tim je potvrdio pobedu golovima Grinvuda u 54. i novim pogotkom neverovatnog Bruna Fernandeza u 59. minutu.

I Čelsi je upisao trijumf na “Stamford bridžu” protiv Votforda 3:0.

Sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu kada je najpre Žiru doneo vođstvo “plavcima”, a potom sve rešio Vilijan golom iz penala u 43. minutu. Konačan rezultat je postavio Barkli u 93. minutu.

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u gostima ekipu Vulverhemptona sa 2:0, u utakmici 33. kola Premijer lige.

Arsenal je upisao 12. pobedu u šampionatu, a treću uzastopnu. Golove su postigli Saka u 43. i Lakazet u 86. minutu.

Mančester j. – Bornmut 5:2
(Grinvud 29, 54, Rašford 35p, Marsijal 45+2, Fernandeš 59 – Stanislas 15, King 49p)

Izvor: Espreso

SRBIN “POGURAO” ATLETIKO Morata vodio “jorgandžije” do trijumfa i pokazao Majorki put ka SEGUNDI!

-

Objavio

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedom nad Majorkom (3:0) otvorili su 34. kolo španskog prvenstva.

Gosti su na “Vanda Metropolitano” stadion stigli sa željom da eventualnim iznenađenjem i pobedom naprave krupan korak u borbi za opstanak, ali su crveno-beli opravdali ulogu favorita i stigli do “plus pet” u odnosu na četvrtoplasiranu Sevilju.

Pitanje pobednika na ovom meču bilo je rešeno tokom prvih 45 minuta, a za to se pobrinuo napadač Atletika Alvaro Morata.

Nakon što dobre prilike sredinom prvog dela meču nisu iskoristili, prvo Karasko, a potom i Feliks, “jorgandžije” su uspele da u 27. minutu izbore jedanaesterac, koji je skrivio bivši igrač Metalca, Aleksandar Sedlar, jer je rivala držao obema rukama. Loptu je na belu tačku postavio Alvaro Morata, koji je mirno realizovao najstrožiju kaznu i doneo vođstvo svojoj ekipi.

Nekoliko trenutaka kasnije ponovo je Žoao Feliks ostao sam u kaznenom prostoru rivala, ali je bio neprecizan. Potom je usledio nešto mirniji deo meča, sve do četvrtog minuta nadoknade vremena. Tada je Koke sjajno proigrao Moratu, koji je loptu primio u kaznenom prostoru rivala i izašao “jedan na jedan” sa Reinom, kojeg je matirao i tako stigao do 11. gola u sezoni.

Najbolju priliku da smanje prednost Atletika, Majorka je imala u 52. minutu meča, kada je Kučo pokušao iz voleja, ali je lopta pršla pored stative.

U drugom poluvremenu ekipa Čola Simeonea držala je stvari pod kontrolom, odlične šanse nisu iskoristili Vitolo i Lodi, ali zato jeste Koke.

Kapiten Atletika je posle jednog odbitka u 79. minutu pokupio loptu i plasirao je sa ivice šesnaesterca ka golu rivala, ona je na tom putu zakačila jednog od igrača Majroke, dovoljno da prevari Reinu, čime je bio postavljen krajnji rezultat utakmice.

Za razliku od Aleksandra Sedlara, koji je odigrao svih 90 minuta za goste (i dobio žuti karton za penal koji je skrivio), Ivan Šaponjić je proveo celu utakmicu na klupi ekipe čiji je trener Dijego Simeone.

Nakon ovog kola, Atletiko će ostati na trećoj poziciji sa 62 boda, dok je Majorka na 18. mestu i kroz poslednje četiri utakmice će imati izuzetno težak put do opstanka u elitnom rangu.

Objavio

Ćavi Ernandez se već sve dogovorio i vraća se u Barselonu, sada kao trener.

Ponikao je u Barseloninoj školi fudbala i prošao sve kategorije slavnog španskog kluba. Odigrao je 767 utakmica za “blaugranu”, najviše u istoriji tima sa Kamp Noua i dao 85 golova…