Fudbal

„Crno-beli“ se naoštrili – Partizanu dovoljno poluvreme, nek se spreme Turci!

-

Večerašnja igra u drugom poluvremenu može da hrabri „grobare“ pred neke veće izazove.

Fudbaleri Partizana ostvarili su plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su na domaćem terenu savladali Konas Ki sa 3:0 (ukupno 4:0).

Od samog početka meča bilo je jasno kakvu ćemo sliku gledati u Humskoj – pravu opsadu gola Velšana.

Imali su gosti sreće u nekoliko navrata tokom prvog poluvremena, a najbliži pogotku bio je Umar Sadik.

Nigerijac je najbliži golu bio već u devetom minutu kada nije uspeo da savlada golmana u situaciji „jedan na jedan“ nakon dodavanja Tošića.

Sadik je pretio još u dva navrata, ali nije imao sreće.

Ipak, sve se vratilo ekipi Sava Miloševića koja je uspela da probije bunker gostiju u 54. minutu kada je proradio tandem Tošić-Suma nakon čega je bivši fudbaler CSKA Moskve zatresao mrežu rivala.

Nije se dugo čekalo na još dva pogotka, dvojica rezervista su rešila svaku dilemu.

Prvo je Ognjen Ožegović pogodio u 70, da bi se tri minuta kasnije u strelce po prvi put u seniorima Partizana upisao i talentovani Filip Stevanović.

Mogli su „crno-beli“ da ostvare i ubedljiviju pobedu pošto je odličnu priliku propustio Sadik, međutim čini se da je 3:0 bilo po meri svih na tribinama u Humskoj.

Partizan će u narednom kolu kvalifikacija odmeriti snage sa Malatijom koja je uspela da savlada Olimpiju sa 1:0.

Prvi meč igra se narednog četvrtka u Beogradu od 21 sat, dok je revanš u Turskoj na programu sedam dana kasnije.