Fudbal

Duća nastavio po starom – pogodio i spasio Ajaks!

-

„Kopljanici“ nisu uspeli da zabeleže trijumf u Arnhemu.

U prvom kolu holandske Eredivizije, fudbaleri Ajaksa remizirali su u gostima protiv Vitesea rezultatom 2:2.

Šampion nije uspeo da osvoji sva tri boda na teškom gostovanju, Vitese je poveo u 13. minutu preko Beroa, da bi u 30. minutu rezultat poravnao Van de Bek.

Na startu drugog dela meča usledio je novi udarac za „kopljanike“, domaćin je stigao do nove prednosti u 55. minutu golom Bazoera.

Usledila je totalna ofanziva Ajaksa koji je na kraju uspeo da izbegne poraz.

Ključni čovek u čitavoj priči bio je reprezentativac Srbije Dušan Tadić koji je odličnu timsku akciju krunisao golom u 75. minutu meča.