Fudbal

Duća nastavio po starom – pogodio i spasio Ajaks!

-

„Kopljanici“ nisu uspeli da zabeleže trijumf u Arnhemu.

U prvom kolu holandske Eredivizije, fudbaleri Ajaksa remizirali su u gostima protiv Vitesea rezultatom 2:2.

Šampion nije uspeo da osvoji sva tri boda na teškom gostovanju, Vitese je poveo u 13. minutu preko Beroa, da bi u 30. minutu rezultat poravnao Van de Bek.

Na startu drugog dela meča usledio je novi udarac za „kopljanike“, domaćin je stigao do nove prednosti u 55. minutu golom Bazoera.

Usledila je totalna ofanziva Ajaksa koji je na kraju uspeo da izbegne poraz.

Ključni čovek u čitavoj priči bio je reprezentativac Srbije Dušan Tadić koji je odličnu timsku akciju krunisao golom u 75. minutu meča.

Objavio

Fudbalska reprezentacija Hrvatske, posle preokreta je pobedila Kanadu rezultatom 4:1, i tako stigla do prve pobede na ovogodišnjem Mundijalu.

Nakon utakmice svoje utiske izneo je selektor Hrvatske Zlatko Dalić.

-Čestitam igračima na sjajnoj utakmici jer bilo je vrlo teško i opasno na početku. Primili smo pogodak, Kanadjani su dobili još veću energiju, a inače pucaju od energije i drugi primljeni pogodak bi zato bio strašno opasan, rekao je Dalić i dodao:

-Uspeli smo da ih primirimo, vratili smo se i to mogu samo velike ekipe. To mogu ekipe koje dišu zajedno, koje su pune motiva, vere i odlučnosti. Upravo je to Hrvatska i zato mi je jako drago, prenosi HINA.

Dalić se osvrnuo na nekoliko pojedinaca u velikoj pobedi.

-Dogovorili smo se da Kramarić i Perišić stoje šire tako da se otvara prostor za Kovačića i Modrića. I može govoriti ko što hoće, ali to je najbolji vezni red, kako sam uvek govorio. Kramarić? Otkako sam selektor on uvek da ono što očekujemo od njega. Svaka mu čast na svemu, izjavio je Dalić.