Fudbal

Fantastični Orlovi odigrali utakmicu za pamćenje i stigli nadomak Evropskog prvenstva!

Sportski Portal

-

Norveška je pala – Srbija je u finalu baraža za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića savladali su Norvešku rezultatom 2:1 – (1:1, 0:0) i obezbedili meč finalni protiv u Beogradu.

Junak meča bio je Sergej Milinković Savić koji je odmah po ulasku u igru, postigao prvi, a u drugom produžetku je novim pogotkom doneo pobedu našoj reprezentaciji.

Jedini gol za domaćina bilo je delo Normana u 87. minutu meča, kada je odbrana Orlova mogla bolje da interveniše.

Ono što treba da raduje je sjajna igra naše reprezentacije tokom čitavog meča. Mitrović i Đuričić su imali neverovatne prilike za gol, u regularnom delu meča. Stativa se tresla nakon šuta Lazovića, a odbrana našeg tima je tokom većeg dela meča pružala izuzetne partije.

Prvi gol je SMS postigao nakon slobodnog udarca, koji je Tadić izveo, a Mitrović nekako sproveo loptu do veziste Lacija, kojem nije bilo teško da smesti loptu u mrežu.

Svega par minuta kasnije, Norman je izjednačio, a čini se da su naši defanzivci olako dopustili norveškom fudbaleru da šutira i matira večeras sjajnog Rajkovića.

Ušlo se u produžetke, gde je u finišu prvog, ponovo na pravom mestu bio Milinković-Savić i na efektan način “bocnuo” golmana domaćina za ekstazu na našoj klupi.

Treba pomenuti i to da je odličan meč odigrao debitant Mihailo Ristić koji je na terenu proveo svih 120 minuta i dao ogroman doprinos u igri naše reprezentacije. Takođe, zanimljivo je bilo videti i Luku Milivojevića ponovo u nacionalnom dresu, nakon povratka posle svađe sa Mladenom Krstajićem na Mundijalu pre dve godine.

Sve u svemu, Srbija odavno nije odigrala ovako kvalitetan duel i diktirala tempo tokom čitavog meča, pa se nadamo da će meč na Marakani protiv Škotske ili Izraela biti samo formalnost i da ćemo videti to Evropsko prvenstvo nakon pune 21 godine.

BIĆE PAKLENO: Poznato je na koga Srbija ide u borbu za EURO!

Izvor: Espreso