„Farmaceuti“ upali u Majnu

-

Ajntraht – Leverkuzen 3:0(2:0)
Pasijensija 4′,17′(p), Bas Dost 81′

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena napravili su loš uvod pred utakmicu Lige šampiona protiv Atletika u Madridu.

Oni su poraženi u Frankfurtu, u prvoj utakmici 8. kola Bundeslige, od domaćeg Ajntrahta sa ubedljivih 3:0. Prva dva gola za „orlove“ postigao je Portugalac Pasijensija, trenutno najbolji strelac tima iz grada na Majni, u 4. i 17. minutu sa bele tačke.

Mrežu gostiju je nešto kasnije pogodio i naš Filip Kostić, ali je gol poništen zbog ofsajda. Konačan rezultat postavio je novajlija Bas Dost u 81. minutu. Holanđaninu je asistirao Kostić, ali se i on fenomenalno snašao i proturio loptu ispod golaman Hradeckog, koji je prošle godine branio mrežu Ajntrahta.

Kostić je igrao svih 90 minuta, Gaćinović je u igru ušao u 80. minutu, dok je Joveljić meč presedeo na klupi.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

FALIĆE TOKOM VIKENDA! Smrt kraljice odložila utakmice Premijer lige! (FOTO)

-

Detalj sa utakmice Premijer lige, Foto: EPA/Tolga Akmen

Datum odigravanja odloženih mečeva biće naknadno saopšten

Premijer liga je odlučila da otkaže utakmice predstojećeg kola, a sve zbog nacionalne žalosti povodom smrti kraljice Elizabete II.

Elizabeta je preminula u četvrtak 8. septembra u 97. godini života, a sve dok ne bude sahranjena u Engleskoj će biti period žalosti, a u tom periodu neće biti ni sporta.

Iako je Vlada Velike Britanije saopštila da nema obaveze da se otkazuju utakmice, klubovi su odlučili da se kolo odloži, jer su zabrinuti da neki možda ne bi iskazali poštovanje prema smrti kraljice, kao što je to primera radi bilo u Irskoj, gde su navijači Šamroka slavili njenu smrt morbidnom pesmom.

Neki sportski događaji otkazani su već u četvrtak, a sada je i najpopularnije fudbalsko takmičenje otkazano do daljeg, pa tako neće biti utakmica 7. kola.

Datum odigravanja odloženih mečeva biće naknadno saopšten.