Domaći fudbal

FK ČKS Pivara – FK TEKSTILAC Odžaci (0:1)1:1

Sportski Portal

-

U 10.kolu Vojvođanske lige Sever na stadionu ČSК-a snage su odmerili gostujući FК Tekstilac i domaći FК ČSК.

IGRAČ UTAКMICE: M.Ignjatović(FК Tekstilac)-8

Utakmicu je otvorio Rakić već u 4.minutu šutom koji je završio preko gola golmana Ignjatovića.
Na drugoj strani prvi šut upućuje vrlo dobri Simić udarcem sa 17 metara koji Vujasinović izbija u korner.

U 20.minutu beležimo najbolju šansu za ČSК kada Кrstanović odličnim solo prodorom po levom boku beži protivničkoj odbrani,izbija oči u oči sa golmanom i panjenkom pogađa stativu.
ČSК pojačava i nove dve šanse stvara preko kapitena Tasića koji promašuje gotovo nepromašivo.

I kako to biva kada se šanse ne iskoriste sledi kazna-Tekstilac razvija kontru preko odličnog Božičića koji upošljava Simića kojem nije bilo teško udarcem sa 7 metara da dovede svoju ekipu u vođstvo od 0:1.

U 35.minutu ČSК beleži još jedan pokušaj Кrstanovića čiji šut golman Ignjatović odbija u korner.

Poslednju šansu za promenom rezultata beležimo u 42.minutu kada na povratnu Tonija Кrstanović upućuje pravi projektil ka golu golmana Ignjatovića koji krajnjim naporima vadi loptu iz”90” i izbija ponovo u korner.

U drugom poluvremenu Rakić na indentičan način kao sa početka meča šutem sa 16 metara pokušava da ugrozi gol Tekstilca,međutim rezultat ostaje ne promenjen.

Na drugoj strani Simić pogađa prečku u 64.minutu.

ČSК u 70.minutu preko štopera Jovanića propušta još jednu priliku za izjednačenje.

Trener Račić je izmenama pokušao da podigne ritam i dođe do izjednačenja pa su umesto slabo primetnog Tonija i Rakića u igru ušli borbeni Andrić i povratnik u redove čelarevskih crno belih Jovan Milanov koji je i u par navrata uneo pometnju u odbrani gostiju.

I kada se mislilo da će gost uzeti sva tri boda u Čelarevu, da ne bude tako u 80.minutu pobrinuo se Tasić koji udarcem levom nogom pogađa same rašlje zasigurno igrača utakmice-golmana gostiju Ignjatovića.

Do kraja ne beležimo ništa vredno pomena tako da je rezultat ostalo 1:1 te je današnji derbi susret završen podelom bodova s kojim na osnovu svega viđenog danas gosti ipak moraju biti zadovoljniji.

ČSК u 11.kolu putuje u Bački Petrovac gde ga čeka novi derbi susret protiv odličnog domaćina ekipe Mladosti i ekipe koja u svojim redovima pored struke ima i 5 igrača koji su nosili crno beli dres FК ČSК.

Autor: MM Oblak