Fudbal

HOLANDIJA U FINIŠU MEČA IZBORILA VIZU ZA KATAR: Turska posle preokreta u Podgorici uspela da ode u baraž

-

Fudbaleri Ukrajine pobedili su u Zenici selekciju Bosne i Hercegovine sa 2:0

Fudbaleri Holandije izborili su direktan plasman na Svetsko prvenstvo 2022, pošto su u Roterdamu pobedili Norvešku sa 2:0, u poslednjem kolu Grupe G kvalifikacija.

Sve do 84. minuta nije bilo golova u Roterdamu kada je Stiven Bergvejn doveo Holandiju u prednost, a plasman u Katar potvrdio je Memfis Depaj pogotkom u 91. minutu meča.

Fudbaleri Turske pobedili su Crnu Goru u gostima sa 2:1 i oni će kroz baraž pokušati da izbore put na Mundijal. Crna Gora je povela već u četvrtom minutu golom Fatosa Bećiraja, ali je Turska preokrenula preko Karema Aktorkoglua u 22. i Orkuna Kokčua u 60. minutu. U poslednjem meču ove grupe, Letonija je u gostima bila bolja od Gibraltara sa 3:1.

Holandija je kvalifikacije završila kao prva u Grupi G sa 23 boda, dva više od drugoplasirane Turske, Norveška je treća sa 18, a Crna Gora četvrta sa 12 bodova. Na začelju su Letonija sa devet i Gibraltar bez bodova.

Fudbaleri Ukrajine pobedili su u Zenici selekciju Bosne i Hercegovine sa 2:0 i kao drugi iz Grupe D obezbedili plasman u baraž. Golove za Ukrajinu postigli su Oleksandr Zinčenko u 59. i Artem Dovbik u 79. minutu.

Istim rezultatom slavila je i Francuska protiv Finske u gostima, a strelci su bili Karim Benzema u 66. i Kilijan Mbape u 76. minutu.

Francuska je prva u grupi sa 18 bodova, Ukrajina druga sa 12, dok je Finska treća sa bodom manje. Selekcija BiH je kvalifikacije završila sa sedam sakupljenih bodova, a Kazahstan sa tri.

Belgija je u poslednjem kolu Grupe E odigrala 1:1 sa Velsom u gostima, dok je Češka pobedila Estoniju sa 2:0.

Belgija je takmičenje u grupi završila sa 20 bodova, dok je Vels drugi sa 15. Češka je treća sa 14 ali će igrati u baražu kao jedna od dve najbolje reprezentacije iz Lige nacija.

Plasman na Svetsko prvenstvo obezbedili su, pored Holandije, Francuske i Belgije još i Srbija, Danska, Nemačka, Hrvatska, Španija, Engleska i Švajcarska. Svetsko prvenstvo u Kataru igraće se od 21. novembra do 18. decembra 2022. godine.

Objavio

Fudbalska reprezentacija Hrvatske, posle preokreta je pobedila Kanadu rezultatom 4:1, i tako stigla do prve pobede na ovogodišnjem Mundijalu.

Nakon utakmice svoje utiske izneo je selektor Hrvatske Zlatko Dalić.

-Čestitam igračima na sjajnoj utakmici jer bilo je vrlo teško i opasno na početku. Primili smo pogodak, Kanadjani su dobili još veću energiju, a inače pucaju od energije i drugi primljeni pogodak bi zato bio strašno opasan, rekao je Dalić i dodao:

-Uspeli smo da ih primirimo, vratili smo se i to mogu samo velike ekipe. To mogu ekipe koje dišu zajedno, koje su pune motiva, vere i odlučnosti. Upravo je to Hrvatska i zato mi je jako drago, prenosi HINA.

Dalić se osvrnuo na nekoliko pojedinaca u velikoj pobedi.

-Dogovorili smo se da Kramarić i Perišić stoje šire tako da se otvara prostor za Kovačića i Modrića. I može govoriti ko što hoće, ali to je najbolji vezni red, kako sam uvek govorio. Kramarić? Otkako sam selektor on uvek da ono što očekujemo od njega. Svaka mu čast na svemu, izjavio je Dalić.