Evropski kupovi

ILIČIĆ – VALENSIJA 4:3! Sabicer uništio Murinjov Totenhem, Atalanta i Lajpcig pišu istoriju!

Sportski Portal

-

Atalanta i Lajpcig su prvi četvrtfinalisti Lige šampiona, gde se nikada u klupskoj istoriji nisu našli.

Nemački klub je savladao Totenhem sa 3:0 i tako potvrdio rezultat iz prvog meča (1:0), dok je italijanski predstavnik na krilima fantastičnog Josipa Iličića pobedio Valensije sa 4:3 pred praznim tribinama Mestalje.

Heroj Lajpcigove pobede je Marsel Sabicer, koji je sa dva gola trasirao put Nagelsmanove ekipe do pobede. Murinjo je podbacio, Totenhem je totalno razočarao i uopšte nije zaličio na tim iz prošle sezone kada je igrao finale Lige šampiona.

Sabicer je načeo Sparse u 10. minutu, sjajno je šutirao sa ivice kaznenog, Ljoris je zakačio loptu, ali nije uspeo da sačvua svoj tim. Deset minuta kasnije ponovo je zatresao mrežu gostijuće ekipe, posle sjajnog centaršuta Angelina inteligentnim trzajem glavom duplirao je prednost.

Nije uspeo Totenhem u nastavku da smanji prednost Lajpciga, ništa nisu mogli Nemcima, koji su na kraju utakmice došli do trećeg gola. Forsberg samo što je zakoračio na teren, iz prvog kontakta potpisao je poraz Totenhema!