-

O tome da li će u narednoj sezoni srpski reprezentativac igrati u Liverpulu ili ne, upravo ovih dana odlučuje Jirgen Klop.

Kako prenosi “Dejli miror”, generalni menadžer Herte Mihael Prec pokušava da ubedi Klopa, trenera novih šampiona Premijer lige, da ne vraća srpskog reprezentativca na Enfild.

Naime, berlinski klub bi da Marko Grujić i posle ovog leta ostane u tamošnjoj ekipi.

Bundesligaš je, navodi ovaj list, izuzetno zainteresovan da zadrži 24-godišnjeg reprezentativca naše zemlje, koji je postigao pet golova i zabeležio 22 nastupa u minuloj sezoni, u kojoj su ga neke povrede omele da bude još impresivniji, a u ovoj, isprekidanoj zbog pandemije korona virusa, četiri puta je bio strelac na 28 bundesligaških mečeva.

Herta, javio je ranije “Liverpul eho”, ne može da sebi priušti 20 miliona funti (oko 24 miliona evra) da bi otkupila Grujića od kluba sa Enfilda, ali se Prec nada da će uspeti da ubedi Klopa da se pozajmica produži i time srpski vezista stasa u još boljeg fudbalera.

Međutim, Jirgen Klop želi da se, po isteku pozajmice, Srbin vrati u Liverpul ovog leta.

A u Herti – “ni da čuju”. Zapravo, nadaju se da će dogovor doneti drugčiji epilog.

“Naravno da smo u pregovorima sa Liverpulom. Prošlog leta smo otvorili ta vrata, Jirgen Klop mi je signalizirao da bi mogao da nam ostavi Marka na pozajmici još godinu dana. Sada ga žele nazad, jer bi da s njima odradi cele pripreme. Ne mogu da vam kažem šta će se tačno desiti, ali Marko je igrač o kome ćemo uvek razmišljati u Heri, “rekao je Prec za “Kiker”.

Izvor: Blic sport

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Evropske lige

OD PIJANCA DO 101 GOLA U PREMIJER LIGI: Luda trka Lestera, Junajteda i Čelsija će tek da dostigne svoj vrhunac!

-

Objavio

Tri ekipe, a samo dva mesta u Ligi šampiona

Nastavlja se luda trka Mančester junajteda, Lestera i Čelsija u borbi za dva mesta koja vode u Ligu šampiona naredne sezone.

Sva tri međusobna konkurenta su upisali pobede u 33. kolu Premijer lige i na tabeli ih dele samo 3 boda.

Krenimo od Lestera koji je konačno prekinuo crni niz i upisao pobedu, u utakmici koja je bila sad ili nikad. “Lisice” su slavile protiv Kristal Palasa 3:0.

Sve je to rešio Džejmi Vardi, igrač za koga se može reći da je najbolji fudbaler u istoriji Lestera, koji je ujedno obeležio ovaj meč time što je postigao svoj 100. i 101. gol u Premijer ligi. Nije loše za jednog pijanca, ako se sećate one priče o njemu pre nego što je stigao na “King Pauer” stadion.

Inenaćo je doveo u vođstvo “lisice” u 59. minutu, a potom je Vardi odradio posao sa 2 pogotka u 77. i 94. minutu.

Mančester junajted igra kao preporođen, upisan je novi trijumf, i to veoma ubedljiv protiv Bornmuta 5:2.

Napravili su preokret “crveni đavoli” jer su prvi do gola na “Old Trafordu” stigli gosti preko Džuniora Stanislasa, ali su do poluvremena rezultat preokrenuli Mejson Grinvud, Markus Rašford i Entoni Marsijal.

Džošua King je u 50. minutu sa bele tačke smanjio na 3:2, a domaći tim je potvrdio pobedu golovima Grinvuda u 54. i novim pogotkom neverovatnog Bruna Fernandeza u 59. minutu.

I Čelsi je upisao trijumf na “Stamford bridžu” protiv Votforda 3:0.

Sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu kada je najpre Žiru doneo vođstvo “plavcima”, a potom sve rešio Vilijan golom iz penala u 43. minutu. Konačan rezultat je postavio Barkli u 93. minutu.

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u gostima ekipu Vulverhemptona sa 2:0, u utakmici 33. kola Premijer lige.

Arsenal je upisao 12. pobedu u šampionatu, a treću uzastopnu. Golove su postigli Saka u 43. i Lakazet u 86. minutu.

Mančester j. – Bornmut 5:2
(Grinvud 29, 54, Rašford 35p, Marsijal 45+2, Fernandeš 59 – Stanislas 15, King 49p)

Domaći fudbal

Najbolji strelac Superlige prošle sezone ostvario transfer u drugoligaša!

-

Objavio

Njegovih 16 postignutih golova u Superligi nisu prošli neopaženo

Nekada su najbolji strelci srpskog fudbala mogli da računaju na transfere u neke mnogo jače lige, a ne u drugoligaše, ali ta vremena su prošla i za to je najbolji primer Nikole Petkovića, dosadašnjeg napadača Javora.

Momak koji je za prošlu sezonu podelio titulu prvog strelca Superlige sa Silađijem i Lukićem iz TSC-a, sa po 16 postignutih golova, ostvario je transfer u redove francuskog drugoligaša Šamblija.

– Petković je tako krunisao sjajnu sezonu inostranim transferom, u klub koji ima ambicije da u narednoj sezoni izbori plasman u Ligu 1. Takve ambicije kluba privukle su i igrača i naš klub, tako su sve tri strane prezadovoljne ugovorenim transferom – piše u saopštenju kluba iz Ivanjice.

Šambli je minulu sezonu, prekinutu zbog pandemije korona virusa, završio na 10. poziciji.

Petković je četiri sezone igrao za beogradsku Lokomotivu, pre transfera u Ivanjicu i ovo će mu biti prvi inostrani angažman.

PARTIZAN ZAVRŠIO POSAO: Golman potpisuje u ponedeljak!

-

Objavio

Nemanja Stevanović će potpsiati novi ugovor sa Partizanom, javlja Mozzart Sport.

Ako je bilo dileme ko će biti drugi čuvar mreže crno-belih u sledećoj sezoni sada više nema, jer je Milošević odlučio da to bude dosadašnja rezerva Vladimir Stojkovića, kome je ugovor zvanično istekao 30. juna.

Potpis je planiran u ponedeljak, a jedino što nije poznato jeste dužina ugovora za nekadašnjeg golmana Čukaričkog.

Stevanović je u Partizan stigao još 2016. godine, ali je većinu vremena proveo na pozajmicama.