LOŠE VESTI ZA ROSONERE: Jedan od najboljih igrača Milana promenio agenta i napušta San Siro!

Sa jedne strane, loša vest za navijače Milana, sa druge – „rosoneri“ bi mogli prilično da zarade na ovom transferu.

Kako prenosi „INFO ALGÉRIE FOOTBALL MÉDIA“ jedan od najboljih igrača Milana Ismael Benacer promenio je agenta i želi da napusti San Siro.

Za njegove usluge zainteresovani su Arsenal, Čelsi i Liverpul. Od ova tri kluba Liverpul otpada. Benaser želi u Arsenal, koji nudi 55 miliona evra, dok Čelsi nudi 48, ali ga novi agent gura među „plavce“. Ako bude sve zavisilo isključivo od njega od januara će nositi dres „tobdžija“.

Fudbal

Partizan bolji od Napretka u „fudbalu na ledu“ (VIDEO)

-

Objavio

Po ledenom terenu u Kruševcu i snežnim uslovima, fudbaleri Partizana upisali su pobedu minimalnim rezultatom 1:0 nad Napretkom, u 20. kolu Superlige Srbije, nakon povratka sa pauze.

Bilo je pitanje da li će uopšte utakmica biti odigrana, pošto se na licu mesta pregovaralo o odlaganju, zbog čega je početak kasnio.

U 9. minutu je dobru šansu propustio mladi Jović, kada se našao sam pred golmanom posle centaršuta Dijabatea, ali je ćuvar mreže Petrić dobro odreagovao.

Zanimljiva situacija viđena je u 20. minutu, kada je lopta odskočila nakon povratnog pasa Filipovića, pa ju je Fejsa promašio i završila je u korneru.

Zatim je usledio period inicijative domaćina, o čemu najbolje svedoči činjenica da su tri puta uzastopno izvodili korner. Menjao se odnos na terenu, pa je usledio ponovo deo u kom je tim Gordan Petrića stvarao šanse, ali nije uradio ništa iole konkretnije.

Kazna je mogla da usledi u samoj završnici poluvremena, ali je Ljubomirac izglednu šansu prokockao šutirajući pravo u golmana Popovića.

Prvi šut ka golu nakon povratka na teren uputio je Filipović u 48. minutu, međutim lopta je otišla preko gola. U drugom poluvremenu bilo je još većih problema sa terenom, pa je dolazilo do čestih klizanja. Jedno takvo Vujačića pruzrokovalo je ozbiljnu opasnost pred golom crno-belih, ali je Filipović sustigao Marka Šarića i uklizao, izblokiravši šut.

Konačno je pogodak viđen u 61. minutu, kada je Partizan poveo. Odlično je dugu loptu primio Rikardo, prosledio je Dijabateu, koji je precizno šutirao, pa je lopta od stative završila u golu.

Mogli su Kruševljani do izjednačenja u 76. minutu, ali je opet spasilac bio Filipović, koji je uspeo da stigne do lopte ispred Stankovića nakon centaršuta Ljubomirca.

Sve je mogao da reši Bibras Natho u 88. minutu, posle odlične akcije gostiju. Izraelac je već prebacio golmana, ali ju je sa gol linije izbacio Kerkez!

Ni pet minuta nadoknade vremena nije bilo dovoljno da se rezultat promeni, a možda najizgledniju šansu je oštrim faulom sprečio Vujačić, kada je zaustavio kontru domaćina.

Napredak: Petrić – S. JovanovićKerkezĐekovićVukajlović – Putinčanin, Stanković – Ljubomirac, Bastajić (od 71. Knežević), Čečarić (od 71. Rosnup) – Šarić (od 81. Đ. Jovanović). Trener: Dušan Đorđević.

Partizan: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Šehović – Fejsa, Andrade (od 71. Belić) – Dijabate, Natho, Jović (od 77. Menig) – Rikardo. Trener: Gordan Petrić.