Evropske lige

Mihajlović ugasio vulkan, Roma slavila u “gradu ljubavi“ [VIDEO]

Stojan Maleš

-

Još dve pobede gostujućih ekipa u ovom kolu Serije A. Sa trijumfima Rome i Bolonje večeras, gosti su stigli već do šest pobeda u 14. kolu italijanskog prvenstva.

Siniša Mihajlović se vratio na klupu Bolonje, i osvojio je Napulj! Tačno je da Napolitanci nisu u nekoj spektakularnoj formi, a ni situacija unutar kluba nije idealna, ali je ovo prva pobeda Bolonje u gradu pod Vezuvom posle punih sedam godina. Uz to, Bolonja je prekinula niz od četiri utakmice bez pobede u prvenstvu. Napoli je prvi poveo golom Ljorentea u finišu prvog poluvremena, ali im je nešto ranije poništen jedan gol, pošto je Irving Lozano bio u ofsajdu. U nastavku je usledio veliki preokret.

Prvo je Andreas Skov Olsen poravnao u 58. minutu, da bi Sansone, deset minuta pre kraja, pstigao gol za trijumf gostiju. Napoli je uspeo da zatrese mrežu Bolonje još jednom, učinio je to opet Ljorente, ali je taj gol iz 95. minuta poništen posle gledanja snimka. U ekipi Napolija igrao je Nikola Maksimović.

Roma je osvojila važne bodove u Veroni, pobedivši sa 3:1, ali uz dosta muke. Rimljani su poveli na “Bentegodiju“ u 18. minutu. Bila je to odlična akcija Pelegrinija i Klajverta, a mladi Holanđanin s upisao u strelce. Samo je četiri minuta trajala radost gostiju, pošto je izjednačio Faraoni.

U samom finišu prvog poluvremena Edin Džeko je iznudio najstrožu kaznu, a precizan izvođač penala bio je Peroti. Napadala je Verona u nastavku, imala je nekoliko dobrih napada, a zapažen je bio i naš Darko Lazović. Ipak, Verona nije postigla još jedan gol, ali jester “vučica“. U poslednjim trenucima meča Mkitarjan je postavio konačan rezultat, vrativši svoj tim na četvrto mesto, bar do završetka poslednje utakmice ovog kola između Kaljarija i Sampdorije.

Lazović je igrao ceo meč za Veronu, kao i Aleksandar Kolarov za Romu.

Napoli – Bolonja 1:2(1:0)