Evropski kupovi

NEVEROVATAN MEČ! Od sna do košmara – Klop jednom izmenom napravio pometnju! Viljareal bio nadomak senzacije!

-

FK Viljareal - FK Liverpul, Foto: Profimeida

Sadržajan meč, i dva totalno drugačija poluvremena, gledali smo u polufinalnom meču Lige šampiona. Na kraju Viljareal – Liverpul 2:3 (0:2).

Neverovatno prvo poluvreme Viljareala. Nošeni na krilima navijača, kojima su već u trećem minutu fudbaler dali povoda za radost, s obzirom da su poveli preko Dije koji je sjajno reagovao na asistenciju Kafua.

Unaj Emeri je sjajno motivisao igrače, ali i pripremio utakmicu. Žuta podmornica je delovala odlučno, agresivno i motivisano od prvog minuta.

Svoju sjajnu igru u 41. minutu Viljareal uspeva da materalizuje drugim golom na meču. Opet je jedan od glavnih protagonista bio Kafu, koji je upisao drugu asistenciju. Ovaj put mrežu Alisona pogađa Kokelan.

Delovalo je kao da bi Viljareal mogao da napravi ogromno iznenađenje i da se plasira u finale. Međutim, prosto neverovatno, neočekivan nastavak meča.

Samo su spustili gard i prepustili se Liverpulu, koji je iskoristio i najmanju priliku za gol.

Fabinjo je iskoristio poklon Ruljija koji je očekivao centaršut, što je Brazilac primetio i uspeo da pogodi mrežu.

Par minuta kasnije poravanje rezultata. Igrač koji je ušao na startu drugog dela meča Dijaz, pogađa mrežu udarcem glavom za 2:2.

Koliko su kidisali u prvom delu meča, toliko su u drugom poluvremenu fudbaleri Viljareala bili bezopasni.

Mane je iskoristio priliku i u 74. minutu meča postavio konačan rezultat. Istrčao je sa svoje polovine, bio brži od istrčalog golmana Ruljija i onda se ušetao u gol za 3:2.

Do kraja meča Kafu dobija drugi žuti odnosno crveni karton. Liverpul je prvi finalita. U sredu ćemo saznati da li geldamo englesko finale ili će Španija imati svog predstavnika.

———-

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

LIGA KONFERENCIJA TAKOĐE DONOSI BOGATSTVO! Zvezda i Partizan mogli bi da se ugledaju na Romu!

-

Fudbaleri Rome osvajači Lige konferencija, Foto: EPA/Maurice van Steen

Kada se sve sabere, ukupna brojka će biti oko 20 miliona evra

Roma je pobedom protiv Fajenorda osvojila prvi trofej u istoriji Lige konferencija, a pored trofeja, Roma je dobila i veliki novac za samo učešće u ovom takmičenju.

„Vučica“ je od početka sezone pa do kraja trećeg po rangu evropskog takmičenja zaradila ukupno 14,6 miliona evra.

Za plasman u grupnu fazu Italijani su dobili 2,94 miliona evra, a za svaki osvojeni bod u grupi po 166.000 evra. Roma je osvojila 13 bodova, što znači da je dobila 2,15 miliona.

Prvo mesto u grupi donelo je Romi i bonus od 650.000 i prolazak grupe 300.000 evra, a plasman u osminu finala 600.000 evra.

Ulaskom u četvrtfinle dobili su dodatni milion, za polufinale još dva miliona, a za osvajanje takmičenja pet miliona evra.

Ipak, ovo nije sve. U ovu sumu nije uračunat novac koji se dobija za TV prava kao i bonus za evropski koeficijent. Kada se sve sabere, ukupna brojka će biti oko 20 miliona evra.

Izvor: Espreso/Sportskiportal.rs