Fudbal

NI “O” OD “ORLOVA” IZ NORVEŠKE Srbija izgubila od Mađara

Sportski Portal

-

Fudbaleri reprezentacije Srbije izgubili su u trećem kolu ovogodišnje lige nacija od selekcije Mađarske sa 1:0.

Jedini pogodak viđen je u 20. minutu kada je Nobert Konjveš iskoristio kiks Mijata Gaćinovića.

Mogli su bolji rezultat da izvuku “orlovi” nakon pobede nad Norvežanima, imali i dobre prilike, ali je realizacija istih bila problem.

Utakmica je počela izuzetno slabim ritmom na obe strane, šest izmena koje je Tumbaković napravio nakon meča u Oslu učinilo je da naš tim ni ne liči na onaj protiv Norvežana. Za razliku od fudbala koji su “orlovi” igrali u baražu protiv Norvežana, u prvom poluvremenu protiv Mađara su bili totalno bezopasni.

Ne zna se tačno šta je, da li nedostatak Aleksandra Mitrovića koji je igrao na obe strane terena i bio podjednako dobar, ili Đuričića i Lazovića, ili možda Kolarova. Ali nije izgledalo dobro ono na stadionu “Rajko Mitić”, pogotovo kada se poredi sa izdanjem na “Ulevalu”.

Igrao se 20. minut kada je Mijat Gaćinović napravio katastrofalni kiks pri povratku lopte ka Predragu Rajkoviću. Do nje je stigao Nobert Konjveš, pritrčao je Stefan Mitrović da pokuša da pomogne Rajkoviću ali bezuspešno. Posle osam minuta je šansu imao Dušan Tadić koji nije bio dovoljno brz da pobegne defanzivcima Mađarske pa je gađao sa dvadesetak metara pravo u golmana Gulašija.

Drugo poluvreme su “orlovi” otvorili ofanzivnije, ali nisu bili mnogo opasniji. Dobra je bila kontra u 50. minutu koju je vodio Nemanja Radonjić, ali nije znao šta će sa loptom kada se pridružio mađarskom kaznenom prostoru.

U dva minuta je Srbija zatim mogla do preokreta. Prvo su priliku imali štoperi našeg nacionalnog tima koji su otišli daleko od svog gola, Nikola Milenković je spustio Strahinji Pavloviću a njegov udarac bio je izblokiran.

Zatim je ubedljivo najbolju šansu na meču propustio Mijat Gaćinović koji je mogao da se iskupi za grešku kod gola. Odlično ga je uposlio Saša Lukić koji je bocnuo loptu kroz odbranu Mađara i spojio ga, samog, sa golom gostiju, ali je Gaćinović loptu ispucao preko gola.

Kroz par minuta je sreća bila na strani Srbije kada se nešto slično desilo pred golom Predraga Rajkovića. Centrirao je tada Nemanja Nikolić, a Filip Holender, novo pojačanje FK Partizan, se obrukao pred golom srpskog nacionalnog tima.