Evropski kupovi

PARTIZAN ODRADIO DOMAĆI ZADATAK: Crno-beli u fenomenalnoj atmosferi izborili plasman u Ligu Konferencija!

-

Partizan je uspeo da nadoknadi minimalni poraz iz prve utakmice i na krilima navijača savlada Santa Klaru 2:0 i tako izbori plasman u grupnu fazu Lige konferencija.

Utakmica je počela poništenim golom već u trećem minutu kada je posle prodora Sume na odbijenu loptu natrčao Jović i sproveo je u mrežu, ali je nažalost bio u ofsajdu. Nakon toga je usledilo zatišje pred buru.

U 24. minutu Suma je oboren u kaznenom od strane Viljanueve i sudija Poson je pokazap na belu tačku, odakle je bio precizan Rikardo. Već u sledećem napadu, crno-beli su stigli do drugog gola. Miloš Jojić je izveo korner sa desne strane a na drugoj stativi je bio Siniša Saničanin za njegov prvi go u Partizanu, a momenat nije mogao bolji da izabere.

Do kraja poluvremena Santa Klara je imala dve šanse (Linkoln slobodnjak, šut Karvalja) koje nisu pravile problem Popoviću. Imali su crno-beli na početku nekoliko prilika koji nisu bili toliko opasni po gol. Do kraja je šansu imao Holender čiji je pokušaj zaustavio golman Santa Klare.

Izvor: espreso