Evropske lige

POGODITE KO GA JE DAO Pao prvi gol posle korone u Bundesligi

Stojan Maleš

-

Posle dva meseca pauze, utakmicama 26. kola nastavljena je fudbalska sezona u Nemačkoj.

Kada su u pitanju mečevi elinog ranga nemačkog fudbala, u centru pažnje je derbi Rura, između Borusije Dormund i Šalkea, gde domaći tim ima prednost od dva gola.

Napadač domaćih Erling Haland nastavio je tamo gde je stao pre pandemije korona virusa.

Haland se sjajno snašao u 29. minutu, kada se upisao među strelce nakon asistencije Torgana Azara. Norvežanin će se pamtiti i kao strelac prvog gola u Bundesligi po povratku na teren nakon pandemije.

Ovo je bio deseti gol Halanda u Bundesligi ove sezone na isto toliko utakmica, a ukupno 41., računajući Salcburg i Dortmund u svim takmičenjima, na 34 utakmice.

Autor: Blic.rs

Ljudi, imamo najlepši gol sezone – štikle, pa nestvarne makazice kao šlag na tortu!

-

Objavio

Neverovatan pogodak u španskoj Segundi…

Fudbaleri Deportiva iz La Korunje tvorci su jednog od najlepših golova ove sezone u čitavom svetu.

Kristijan Santos je maestralnim makazicama krunisao fantastičnu akciju svog tima, a pogotku je prethodila sjajna “štikla”, nakon koje je usledio centaršut i strašna egzekucija napadača.

Da ne dužimo, pogledajte i uživajte:

Gatuzovi “besni psi” srušili Romu i sustigli ih na tabeli!

-

Objavio

Napoli i Roma odigrali su derbi meč 30. kola Serije A.

Tim sa juga Italije savladao je četu iz Rima rezultatom 2:1 (0:0) i izjednačio se sa njima na mestu koje vodi direktno u grupnu fazu Lige Evrope.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, da bi Kaljehon u 55. minutu doveo tim iz Napulja u vođstvo. Samo pet minuta bilo je dovoljno Romi da poravna rezultat, kada je Miktarijan na asistenciju Džeka zatresao mrežu.

Ipak, pobedu Napoliju, doneo je ljubimac navijača Lorenco Insinje u 82. minutu i tako postavio konačan rezultat.

Napoli i Roma imaju po 48 bodova, a Atalanta je ispred njih sa čak 15 bodova viška, pa je borba za Ligu šampiona praktično završena.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Izvor: Espreso

Barselona razlupala Žutu podmornicu i nastavila trku za Madriđanima!

-

Objavio

Fudbaleri Barselone konačno su ostvarili pobedu i nastavili poteru za vodećim Realom iz Madrida.

Izabranici Kike Setjena savladali su u gostimu ekipu Viljareala rezultatom 4:1 (3:1) i tako došli do dvadeset druge pobede iz 34 utakmice u Primeri.

Loše je krenulo po domaćina, pošto je Tores već u 3. minutu postigao autogol, ali je vrlo brzo usledilo poravnanje preko Morena u 14. minutu igre.

Katalonci su dodali gas i golovima Suareza i Grizmana, oba nakon asistencija Mesija, stigli do lepih 3:1 nakon prvog poluvremena.

U nastavku je sve do samog finiša na snazi bio taj rezultat, da bi golobradi Ansu Fati pogotkom postavio konačan rezultat i ulepšao pobedu svog kluba.

Nakon ovog kola, Barselona ima četiri boda manje od Reala, dok je Viljareal posle poraza ostao na petoj poziciji sa tri boda zaostatka u odnosu na Sevilju.