Domaći fudbal

PUNE MREŽE NA „ČAIRU“: Partizan se „RASPADAO“, iz penala u 97′ spasio bod!

-

Superliga Srbije se nastavila spektakularnom utakmicom drugog kola između Radničkog i Partizana u Nišu – 3:3 (1:1).

Gosti iz Humske su na kraju dobro prošli jer su gubili 1:3, moglo je biti i 1:4, a bod su spasili u 97. minutu iz penala.

Crno-beli su prvenstvo počeli ubedljivom pobedom protiv Javora, takođe u gostima (4:0), dok su „Meraklije“ istim rezultatom poražene na gostovanju Crvenoj zvezdi.

Trener Partizana Ilija Stolica odlučio se samo za jednu promenu u odnosu na startere u 1. kolu pa umesto Siniše Saničanina meč počinje Igor Vujačić.

Već u drugom minutu, šok za crno-bele. Posle izvedenog slobodnog udarca Marjanovića, Tolordava je prebacio loptu na drugu stativu, Bojan Mlađović tamo skočio visoko i poslao loptu u mrežu pored Stevanovića koji je mogao i bolje da reaguje, ali je uhvaćen na krivoj nozi…

Štoper domaćih je brzo prešao put od junaka do tragičara jer je u 10. minutu posle kornera Partizana, potpuno bespotrebno faulirao Vujačića. VAR je pokazao da je prekršaj bio u šesanestercu, a Bibars Natho je bio neumoljiv sa bele tačke.

U 38. minutu divna akcija, dupli pas Pejovića i Petrova, a onda je kapiten „Meraklija“ prebacio Stevanovića, ali prečka je zaustavila njegov udarac…

Samo minut kasnije, Natho je izveo korner, Vujačić dobro zahvatio loptu glavom, a Drobnjak jedva odbranio. Na odbitak je natrčao Urošević i smestio loptu u gol, ali je signaliziran ofsajd.

I u nastavku je bilo dosta čarki i koškanja sem uzbuđenja pred golovima. Počelo je šansom Meniga, ali u 50. i 54. minutu dva gola u mreži crno-belih.

Jovanović je prvo lepo asistirao Dimiću, a onda i sam divno završio akciju na dodavanje Mitrovića.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

VELIKO POJAČANJE ZA FSS! Zvezdina legenda na novom zadatku! (FOTO)

-

ČuveniW napadač Crvene zvezde ostao je aktivan i posle bogate karijere

Legendarni Stanislav Karasi (75) imenovan je u člana Stručnog odbora Fudbalskog saveza Srbije.

Odluku je na poslednjoj sednici potvrdio Izvršni odbor srpske kuće fudbala.

Stanislav Karasi/Foto: Dragan Kadić

Čuveni napadač Crvene zvezde ostao je aktivan i posle bogate karijere, u kopačkama i na terenu. Prisutan redovno na skoro svim događajima, spreman da pojave i događaje definiše bez celofaniranja, Karasi je zaslužio pozivnicu za angažovanje u odbor, poslednjih godina revidiranog obima angažovanja i odgovornosti.

Na čelu Stručnog odbora FSS nalazi se Nenad Bjeković. Članovi su Zoran Filipović, Mihailo Ivanović i Zoran Stojadinović.