Radonjić dokusurio Žirondince, Rajkovićev Rems grabi ka vrhu tabele [VIDEO]

Stojan Maleš

-

Spuštena je zavesa na 17. kolo francuske Lige 1.

Olimpik iz Marseja nastavlja sa pobedama, pa je i dalje prvi pratilac šampiona iz Pariza. Ekipa trenera Viljaša-Boaša zabeležila je šesti uzastopni trijumf u duelu sa Bordoom. Žirondinci su dobili prvo poluvreme veoma lepim golom mladog napadača Adlija, ali je u nastavku usledio preokret. Samo što je počelo drugo poluvreme Amavi je odlično skočio posle kornera i izjednačio, da bi Morgan Sanson u 60. minutu precizno tukao za vođstvo Olimpika.

Konačan rezultat postavljen je u sudijskoj nadoknadi, Nemanja Radonjić se našao u dobroj situaciji, lopta je posle njegovog šuta pogodila i Čuamenija i završila u mreži, a gol je pripisan našem reprezentativcu, koji je u igru ušao u 64. minutu. Na drugoj strani, Vukašin Jovanović je odigrao svih 90 minuta za Bordo.

Rems našeg Predraga Rajkovića upisao je nova tri boda pobedivši Sent Etjen sa 3:1. Golman srpske reprezentacije nije ovog puta sačuvao mrežu netaknutom, ali je njegov tim zabeležio važnu pobedu. Golove za domaći tim postigli su Oudin u 11. Dija u 67. minutu, te Dumbija u sudijskoj nadoknadi. Sent Etjen je izjednačio na 1:1 preko Hamume u 59. minutu. I pored primljenog gola, Rems i dalje ima najčvršću odbranu u ligi, zajedno sa Pari Sen Žermenom. Međutim, napad nije na nivou odličnog Rajkovića i defanzivne linije, pa se Rems nalazi tek na 9. mestu sa 24 boda.

Jedan gol bio je dovoljan Nantu da pobedi Dižon. Strelac odluke bio je Ludovik Blas u kasnoj fazi meča. “Kanarinci“ su na odličnom 6. mestu, dok je Dižon tek 16.na tabeli.

Rems – Sent Etjen 3:1(1:0)
Nant – Dižon 1:0(0:0)
Marsej – Bordo 3:1(0:1)