Evropski kupovi

REAL PONOVO IMA EVROPSKU KRUNU! Kurtoa činio čuda, Vinisijus golom rešio meč!

-

Real Madrid je šampion Evrope! Kraljevski klub je u pariskom finalu Lige šampiona savladao Liverpul rezultatom 1:0 (0:0) i došao do 14. trofeja u istoriji.

Madriđani sada imaju duplo više pehara za prvaka Evrope u odnosu na prvog pratioca na večnoj listi – Milan. Crveni porazom ostaju trećeplasirani sa šest titula.

Ako je do finala na stadionu Francuska i bilo dilema, više ih nema. Real Madrid je najveći klub na svetu! I Karlo Ančeloti je najveći trener u istoriji! Pošto je nedavno postao jedini sa naslovima prvaka u Top 5 najjačih liga, sada je jedini i četiri trofeja kontinentalnog šampiona.

A šta tek reći o Tibou Kurtou? Belgijski golman godinama unazad spada među elitne, ali ga je finale u glavnom gradu Francuske vinulo na vrh. Ne pamti se ovakvo izdanje nekog čuvara mreže u finalu Lige šampiona. Kao hobotnica je bio Kurtoa. Ma, pravi zid koji nisu uspeli da sruše mnogobrojni pokušaji igrača Liverpula.

Na kraju – devet odbrana za Tiboa, od kojih neke iz kategorije vanserijskih. Dovoljno za status apsolutnog heroja Reala. Dovoljno za novi „ušati“ pehar, kojem je kumovao i Vinisijus Žunior pobedonosnim golom u 59. minutu

Liverpulu ostaje žaljenje. Dominirao je tim Jirgena Klopa gotovo svih 90 minuta, pitao se praktično za sve, imao 23 pokušaja, stvarao brojne stopostotne šanse, ali nije pronašao rešenje za Kurtou.

Kada neće onda – neće. Utisak je da Crveni ne bi uspeli da zatresu mrežu čak i da je meč trajao još celih 90 minuta.

Sa druge strane, dozvolili su da prime gol iz jedinog šuta u okvir. Na jedini način na koji je Real i mogao da ih ugrozi – putem kontra-napada. Zato će Redsi pognutih glava nazad na Ostrvo, poput finala u Kijevu iz 2018. kada su poklekli pred istim protivnikom.

———-

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

SAVRŠENI UGAO: Usporena poezija pokreta! Van Dajk zapinje ali lopta prolazi do Vinisijusa! UŽIVAĆETE (VIDEO)

-

Za sve ljubitelje detalja, ovaj video će biti fenomenalan.

Znamo da su fudbaleri Real Madrida osvojili titulu u Ligi šampiona, savladavši u finalu Liverpul sa 1:0, pojavio se (usporeni) snimak, iz nešto drugačijeg ugla.

Jedini strelac na utakmici bio je Vinisijus Žunior u 59. minutu.

Asistent kod gola bio je Federiko Valverde koji je slučajno ili ne, procenite sami, uspeo da nadmudri Virdžila van Dajka i loptu pošalje na tacnu do Brazilca.