-

Verona – Đenova 2:1 (0:1) – Vere 55′(p), Zakanji 65′ – Sanabrija 41′

Roma – Juventus 1:2 (0:2) – Peroti 68′(p) – Demiral 3′, Ronaldo 10′(p)

Derbi meč 19. kola italijanske Serije Apripao je šampionu. Juventus je slavio na “Olimpiku“ protiv Rome.

Sigurno se ni najveći optimisti među navijačima Juventusa nisu ndaali da će njihovi ljubimci ovako lako doći do dva gola prednosti.

Već u 10. minutu “Stara dama“ je vodila sa 2:0 na “Olimpiku“. Prvo je Dibala dobro izveo slobodan udarac, pronašao na drugoj stativi mladog Turčina Demirala, a ovaj je doveo Juvetus u vođstvo u 3. minutu. Veliku grešku u 10. minutu napravili su golman Loper i Veretu, kome je Dibala ukrao loptu na ivici kaznenog prostora, da bi ga zatim Francuz srušio i poklonio torinskom timu penal. Kristijano Ronaldo je bio precizan i tako je postigao gol na šestom uzastopnom meču u prvenstvu.

Roma nije igrala loše, naprotiv, imao je domaći tim svoje šanse, dva puta je pokušavao i Aleksandar Kolarov iz slobodnih udaraca, a novi maler za “vučicu“ bila je povreda Zaniola već u prvom poluvremenu. Edin Džeko je pogodio stativu u nastavku, a uspela je Roma da smanji u 68. minutu. Sudija Marko Gvida pregledao je snimak i ustanovio da je Aleks sandro igrao rukom. Peroti je smireno pogodio i ulio novu nadu domaćinu da može izbeći poraz.

Ipak, gosti su znali da sačuvaju prednost, a u finišu je poništen gol Iguainu zbog ofsajda.

Verona je slavila protiv Đenove i popela se na osmu poziciju. Utakmica u “gradu ljubavi“ kasnila je 15 minuta iz bizarnog razloga. Naime, sudija je utvrdio da linije nisu bile dobro iscrtane.

Gosti su dobili prvo poluvreme golom Sanabrije u 41. minutu, ali su domaći u nastavku stigli do preokreta. Prvo je Vere sigurno izveo penal u 55. minutu, da bi 10 minuta kasnije Zakanji ubacio loptu u mrežu gostiju.

Darko Lazović odigrao je svih 90 minuta za Veronu, dok na terenu nije bilo Radunovića i Radovanovića.