Fudbal

SERIJA A: Milan ispustio dobijeni derbi, Stanković nemoćan protiv lidera (VIDEO)

-

Fudbaleri Milana ispustili su večeras na svom San Siru pobedu u derbiju 17. kola Serije A protiv Rome, pošto su vodili 2-0, ali je Vučica u finišu došla do boda.

Milan je bio bolji rival tokom čitave utakmice i ništa nije ukazivalo da će doći do podele bodova, ali je koncentracija tima Stefana Piolija pala u završnim minutima.

Do prednosti je Rosonere doveo Pjer Kalulu golom glavom u 30. minutu. Posle asistencije iz kornera mladog Sandra Tonalija našao se sam u šesnaestercu, ali se francuski defanzivac ipak morao snaći kako bi loptu zahvatio kako treba.

U 77. minutu je zablistao još jedan mladi Italijan. Tomaso Pobega se u 77. minutu odlično ubacio u prostor po desnoj strani, što je na vreme primetio Leao i uposlio ga, posle čega veznom fudbaleru nije bilo teško da savlada Rui Patrisija.

U 86. minutu je i Roma došla do gola posle kornera i smanjila na 2-1. Strelac je bio Ibanjez, koji je odlično skočio i uputio neodbranjiv udarac glavom, tako prepolovivši rezultat.

Na kraju je u 3. minutu zaustavnog vremena ponovo posle kornera, došlo do izjednačenja i šoka na San Siru. Temi Abraham se najbolje snašao, pošto se našao na pravom mestu posle odlične odbrane Tatarušanua Nemanji Matiću, koji je odlično skočio i šutirao glavom.

Sampdorija našeg Dejana Stankovića bila je nešto ranije nemoćna protiv prvoplasiranog, i do skoro neporaženog, Napolija u Đenovi i poražena je sa 2-0.

Posebno nije imala šta da traži posle crvenog kartona pokazanog Rinkonu u 39. minutu.

Pre toga je Samp već bio u zaostatku posle gola Osimena u 19. minutu na asistenciju Marija Ruija.

Posle potpune inicijative konačan rezultat postavio je Eljif Elmas u 82. minutu.