Fudbal

SERIJA A: Napoli obesmislio derbi sa Juveom, bez rešenja za Kvaračkeliju i Osimena! (VIDEO)

-

Večeras je na stadionu „Dijego Armando Maradona“ u Napulju odigran derbi između Napolija i Juventusa, u sklopu 18. kola Serije A.

Međutim, ličio je na sve samo ne na utakmicu sa takvim statusom, pošto su je ovosezonski lideri fudbaleri Napolija obesmislili ubedljivom pobedom od 5-1.

Posebno su se istakli Viktor Osimen i ovosezonska senzacija Kviča Kvaračkelija.

Osimen je u 14. minutu doveo svoj tim do prednosti, a u 39. asistirao Gruzijcu za 2-0. Ipak, samo tri minuta kasnije Di Marija je iskoristio loptu Milika i prepolovio zaoistatak, pa se učinilo da će u drugom delu igre doći do neizvesnosti i biti daleko zanimljivije.

Tako međutim nisu mislili, pre svega strelci iz prvih 45 minuta za domaćina. Gruzijski virtuoz je u 55. minutu pronašao Amira Rahmanija koji je povisio na 3-1, a 10 minuta kasnije još jednom nigerijskog napadača, kada je bilo jasno da se Staroj Dami crno piše.

Konačnih 5-1 postavio je makedosnki internacionalac Eljif Elmas posle dodavanja Di Lorenca.

Napoli tako suvereno vlada Serijom A, pošto je na liderskoj poziciji sa 47 bodova, i samo jednim porazom, koji su nedavno doživeli od Intera. Imaju deset bodova više od branioca titule Milana, koji ima i utakmicu manje, kao i današnjeg rivala.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Fudbal

PL: Junajted loše krenuo, pa umalo došao do velikog preokreta na Old Trafordu (VIDEO)

-

Objavio

Fudbaleri Mančester junajteda kiksnuli su u odloženoj utakmici 8. kola Premijer lige, koju su danas na Old Trafordu odigrali protiv Lidsa, pošto je na kraju rezultat bio 2-2.

Ušao je razočaravajuće domaći tim u ovaj duel, s obzirom na to kakave je partije pružao od nastavka sezone. Već u prvom minutu usledio je pravi šok. Vilfrid Njonto je posle duplog pasa sa Bamfordom, koji je zamalo izbegao ofsajd, preciznim šutem pogodio donji levi ugao golmana De Hee.

Sa minimalnim rezultatom na strani gostiju se otišlo na poluvreme, ali ni drugi deo nije slavnije startovao po tim sa Teatra snova, pošto je u 48. minutu, usled oduzete lopte na sredini terena i kontre, Rafael Varan loptu nesrećno skrenuo u svoj gol i tako duplirao prednost Lidsa.

Sve je krenulo na bolje posle pogotka Markusa Rašforda, koji se ponovo dokazao kao pokretač tima. On je u 62. minutu glavom postigao gol posle centaršuta sa desne strane Dioga Dalota.

Već u 70. minutu rezultat je bio poravnat. Nakon akcije Luka Šoa i Džejdona Sanča, ofanzivac Junajteda je odlično naciljao iz šesnaesterca i savladao golmana koji je bio i markiran, pa nije mogao da odreaguje pravovremeno.

Išao je tim Erika Ten Haga do kraja na pobedu, napadao, ali je ipak ostao bez dva boda na svom stadionu i propustio priliku da se na tabeli izjednači sa gradskim rivalom Mančester Sitijem, koji je na drugom mestu sa dva boda više, ali i utakmicom manje.