Fudbal

SP: Srbija se „samoubila“ protiv Kameruna, sve nade polažemo u Brazil

-

Fudbalska reprezentacija Srbije u veoma uzbudljivom meču i za srpske standarde čak neverovatnom meču, odigrala je 3:3 protiv Kameruna na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Srbija je odlično započela utakmicu i već posle 15 minuta je imala dve odlične šanse. Prvo je Mitrović pogodio stativu, a potom je isti igrač promašio veliku šansu posle odbitka.

Kako je ostalo 0:0, došla je kazna. Prvo je Kamerun došao do kornera koji je rezultat dekoncentracije srpskih defanzivaca, a potom je posle gužve u kaznenom prostoru Kasteleto sproveo loptu u gol posle dobrog skoka Čupo Motinga, i Kamerun je vodio od 29. minuta.

Kada se mislilo da će se na odmor otići s prednošću reprezentacije iz Afrike, Srbija je u nadoknadi postigla dva pogotka.

Prvo je Pavlović izjednačio u prvom minutu nadoknade posle odličnog centaršuta Tadića, a onda je Sergej Milinković-Savić iz šuta sa 20-ak metara dva minuta kasnije doneo kompletan preokret i vođstvo za Srbiju, sa kojim se otišlo na 15 minuta pauze.

Drugo poluvreme je počelo kao iz snova za Srbiju. Videlo se da su izabranici Dragana Stojkovića se oslobodili i već u 53. minutu je bilo 3:1. Sjajna akcija i razmena dodavanja dovela je do toga da Mitrović samo gurne loptu u praznu mrežu.

Kada se mislilo da će se meč završiti sa još nekim golom u mreži Kameruna, upravo se desilo suprotno. Kamerun je sa dva brza gola posle kontra napada stigao do 3:3. Strelci su bili Abubakar i Čupo Moting, i utakmica je ušla u jedno potpuno haotično stanje.

Obe ekipe su delovale umorno i igralo se otvorenog garda bez ikakavog sistema. Srbija je imala prilike preko Kostića i Mitrovića, ali nije uspevala da zada završni udarac. Delovalo je nestvarno u kakvu situaciju su se doveli posle 3:1.

Na kraju po bod obe ekipe i u poslednjem kolu Srbiji je neophodno da pobedi Švajcarsku za prolaz.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Fudbal

POKAZAO SVOJU SPECIJALNOST: Rajković odbranio penal Realu i doneo pobedu! (VIDEO)

-

Objavio

Fudbaleri Majorke napravili su veliko iznenađenje u 20. kolu španske La lige, pošto su sa 1:0 savladali madridski Real.

Junak utakmice bio je srpski golman Predrag Rajković, koji je još jednom demonstrirao svoju specijalnost po kojoj je bio prepoznatljiv još u mlađim kategorijama – odbranu penala.

On je u 60. minutu odlično pročitao Marka Asensija i odbranio udarac sa bele tačke, tako sačuvavši prednost stečenu još u prvoj fazi ovog duela, koja se ispostavila konačnom.

Jedini i presudni pogodak na utakmici zapravo je bio autogol Naća Fernandeza, ali nije to bio njegov veliki kiks. Danijel Rodrigez je centrirao sa leve strane Murićiju, koji je dobro zahvatio loptu glvom, ali je usput zakačila i odbrambenog fudbalera Kraljevskog kluba.

Tako će Barselona imati šansu da večeras pobedom protiv Sevilje dodatno pobegne najvećem rivalu na liderskom mestu, pošto trenutno ima pet bodova više.