Fudbal

SP: U prazniku fudbala Mbape srušio Dansku (VIDEO)

-

U drugom kolu grupe D, fudbaleri Francuske su u sjajnom meču savladali Dansku 2:1 (0:0) i obezbedili plasman u nokaut fazu.

Prvo poluvreme je proteklo u potpunosti u dominaciji Francuza.

Već sredinom prvog dela igre bilo je 5:0 u šutevima na gol. U 20. minutu desio se jedan sporan momenat kada je Kristijansn srušio Mbapea u nameri da izbije 1 na 1 sa Šmajhelom. Francuzi su tražili crveni karton, ali je sudija ostao pri tome da je žuti karton dovoljan.

Redale su se posle šanse Rabioa, Kunde i Mbapea, ali niko nije uspeo da savlada Šmajhela u prvih 45. minuta.

U drugom poluvremenu viđena je slična slika, samo su ovoga puta Francuzi uspeli da inicijativu krunišu golom.

Teo Ernandez je probio po levoj strani i uposlio je Kilijana Mbapea, koji je pred golom dobro regovao i sporoveo loptu u mrežu za 1:0.

Ipak, odmah posle gola Danska je krenula napadački i čekalo se svega 5 minuta za izjednačenje. Prvo su imali jednu dobru šansu, a odmah potom i posle kornera Andreas Kristensen je dobro reagovao i postiao gol iz prvog šuta u okvir gola.

Posle gol ponovo je Francuska krenula po gol i nastavila je da stavara šanse ispred gola Šmajhela. Izmđu 75. i 80. minuta višeno je čak tri šanse za Francusku, ali je i Danska preko Brajtvajta imala sjajnu šansu kada je loptu prozujala pored stative Ljorisa.

Ipak, 5 minuta pre kraja ponovo Kilijan Mbape. Posle prodora Komana, loptu dobija Grizman, koji sjajno ubacuje loptu u kazneni prostor gde Mbape beži Kristijansenu za novo vođstvo 2:1.

Do kraja meča „Trikolori“ su sačuvali prednost i sada imaju 6 bodova u grupi i praktično obezbeđeno prvo mesto. Australija ima 3 boda i u poslednjem kolu sa Danskom će igrati meč za prolaz. Danska ima 1 bod koliko ima i Tunis.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Fudbal

POKAZAO SVOJU SPECIJALNOST: Rajković odbranio penal Realu i doneo pobedu! (VIDEO)

-

Objavio

Fudbaleri Majorke napravili su veliko iznenađenje u 20. kolu španske La lige, pošto su sa 1:0 savladali madridski Real.

Junak utakmice bio je srpski golman Predrag Rajković, koji je još jednom demonstrirao svoju specijalnost po kojoj je bio prepoznatljiv još u mlađim kategorijama – odbranu penala.

On je u 60. minutu odlično pročitao Marka Asensija i odbranio udarac sa bele tačke, tako sačuvavši prednost stečenu još u prvoj fazi ovog duela, koja se ispostavila konačnom.

Jedini i presudni pogodak na utakmici zapravo je bio autogol Naća Fernandeza, ali nije to bio njegov veliki kiks. Danijel Rodrigez je centrirao sa leve strane Murićiju, koji je dobro zahvatio loptu glvom, ali je usput zakačila i odbrambenog fudbalera Kraljevskog kluba.

Tako će Barselona imati šansu da večeras pobedom protiv Sevilje dodatno pobegne najvećem rivalu na liderskom mestu, pošto trenutno ima pet bodova više.