Fudbal

SRBIJA SVE PROKOCKALA ZA 5 MINUTA: „Orlovi“ briljirali u prvom delu, a onda… POMRAČENJE PROTIV SLOVENIJE!

-

Fudbalska reprezentacija Srbije, Foto: Profimedia

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Slovenijom 2:2, u četvrtom kolu Grupe 4 Lige B Lige nacija.

Na stadionu Stožice, Srbija je povela u osmom minutu golom Andrije Živkovića, a prednost je udvostručio Aleksandar Mitrović u 35. Slovenija je smanjila u 48. minutu golom koji je postigao Adam Gnezda Čerin, a u 53. minutu izjednačio je Benjamin Šeško.

U nadoknadi vremena crveni karton zbog prigovora dobio je rezervni golman Srbije Predrag Rajković.

Posle četiri kola Srbija je druga na tabeli sa sedam bodova, a Slovenija na četvrtom mestu ima dva. Norveška je prva sa 10 bodova, a Švedska na trećem mestu ima tri.

Sastavi:

SLOVENIJA (3-4-1-2): Oblak – Brekalo, Bijol, Mevlja – Karničnik, Gnezda-Čerin, Kurtic, Sikošek – Zajc – Šeško, Celar.

Klupa: Belec, Vekič, Balkovec, Stanković, Milec, Lovrić, Šporar, Črnigoj, Elšnik, Kramer, Zahović, Verbić.

SRBIJA (3-4-2-1): V. Milinković Savić – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković, Maksimović, Grujić, Mladenović – Tadić, Lukić – A. Mitrović.

Klupa: M. Ilić, Rajković, Eraković, Radonjić, I. Ilić, Jović, S. Mitrović, Kostić, Račić, Ristić, S. Milinković-Savić, Đuričić

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Domaći fudbal

VELIKO POJAČANJE ZA FSS! Zvezdina legenda na novom zadatku! (FOTO)

-

ČuveniW napadač Crvene zvezde ostao je aktivan i posle bogate karijere

Legendarni Stanislav Karasi (75) imenovan je u člana Stručnog odbora Fudbalskog saveza Srbije.

Odluku je na poslednjoj sednici potvrdio Izvršni odbor srpske kuće fudbala.

Stanislav Karasi/Foto: Dragan Kadić

Čuveni napadač Crvene zvezde ostao je aktivan i posle bogate karijere, u kopačkama i na terenu. Prisutan redovno na skoro svim događajima, spreman da pojave i događaje definiše bez celofaniranja, Karasi je zaslužio pozivnicu za angažovanje u odbor, poslednjih godina revidiranog obima angažovanja i odgovornosti.

Na čelu Stručnog odbora FSS nalazi se Nenad Bjeković. Članovi su Zoran Filipović, Mihailo Ivanović i Zoran Stojadinović.