Srpkinje sjajne na startu kvalifikacija za EP [VIDEO]

-

Kazahstan – Srbija 0:3 (0:0)
Mijatović 58′, Poljak 81′, Matić 84′

Sjajan start naše najbolje ženske reprezentacije u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope. Izabranice selektora Predraga Grozdanovića savladale su u Kazahstanu domaću selekciju – 3:0(0:0) i tako sa puno optimizma očekuju naredne duele u grupi, pre svega sa Austrijom i Francuskom.

KAZAHSTAN: Železnjak, Kožakmet, Karulina, Gaistenova, Kulmagambetova (od 87. Žumabaigizi), Kirgizbaeva (od 65. Vlasova), Vildanova, Karibajeva, Babšuk, Miasnikova, Atimova.

SRBIJA: Kostić, Lazarević (od 25. Matić), Slović, Damjanović, Stefanović (od 86. Pavlović), Ilić, Blagojević, Čanković, Poljak, Vuković (od 88. Filipović), Mijatović.

Tokom celog meča Srbija je dominirala, imala kontrolu igre i bilo je samo pitanje vremena kada će se takav pristup i pokazani kvalitet, preneti i kroz rezultat na semaforu. Posle prvog poluvremena u kome nije bilo golova, Srbija je mnogo agresivnije ušla u nastavak meča, devojke su igrale visok presing i već u uvodnim minutima nastavka propustili priliku da savladaju domaćeg golmana.

Nagrada za uloženi napor, odgovornu, disciplinovanu, došla je u 58. minutu kada je Mijatović krunisala sjajno izdanje našeg tima. I posle tog gola Srbija nije stala, naprotiv devojke su htele i drugi gol kako bi odagnale svaku sumnju u konačan ishod, a za to se posle nove dobre akcije pobrinula Poljak. Igrao se 81.minut, a već posle tri minuta tačku na fenomenalno izdanje Srbije stavila je Matić, posle akcije Čanković – Mijatović, povratne lopte i realizacije iz fudbalskih udžbenika.