Evropski kupovi

UMALO DA SVETI ĐORĐE UBIJE CRNO-BELU AŽDAHU: Partizan se mučio, pa tek u produžecima penalom slomio Moldavce!

Stojan Maleš

-

Fudbaleri Partizana su na jedvite jade uspeli da pobede moldavski Sfintul u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope na gostovanju u Kišinjevu i to posle produžetaka rezultatom 1:0. (0:0 posle regularnog toka).

Ekipa Aleksandra Stanojevića jeste bila bolji rival tokom celog meča, ali nije uspevala da iskoristi neke dobre prilike do kojih je došla, ponajviše zbog promašaja Sadika i Asana, kojima baš nije bilo veče.

Jedini pogodak postigao je Bibars Natho u 104. minutu i to sa bele tačke, posle penala sviranog zbog faula nad Aleksandrom Lutovcem.

Sfintul praktično nije imao nijednu pravu priliku, igrao je bunker ceo meč, a njegovi igrači su još od prvog minuta pokušavali da ukradu što je više vremena bilo moguće.

Na kraju, piše se trijumf, posle produžetaka, ali Stanojević će morati ozbiljno da poradi na napadačkom potencijalu svog tima, jer ovo večeras nije bilo ni približno nekoj prolaznoj oceni, a posebno da neće biti dovoljno da se pobedi Šarloa u Belgiji.

Taj meč je na programu narednog četvrtka u Belgiji.