UZBUDLJIVA NOĆ U JUŽNOJ AMERICI: Argentina se mučila, Brazil lako pobedio u derbiju kola (FOTO)

-

Čile je pobedom protiv Venecuele sa 3:0 ostao i igri za plasman u Katar

Prethodne noći nastavljene su kvalifikacije u Južnoj Americi za odlazak na Mundijal 2022. u Kataru. Lideri na tabeli Brazil i Argentina upisali su nove pobede.

Brazilci su upisali desetu pobedu u 11 mečeva i tako potvrdili da su u ovom trenutku najjači na kontinentu. Oni su u derbiju kola koji je odigran u Manausu bili veoma raspoloženi i pobedili Urugvaj sa 4:1 (2:0).

Nejmar je otvorio seriju u desetom minutu na asistenciju Freda, da bi osam minuta kasnije Rafinja povisio na 2:0. Isti igrač je u 58. minutu rešio pitanje pobednika kada je postigao svoj drugi gol, lovog puta na asistenciju Nejmara. Napadač Pari Sen Žermena je još jednom asistirao, ovog puta Gabrijelu Barbosi u 83. minutu, a prethodno je na 3:1 smanjio Luis Suares u 77. minutu.

U Buenos Ajresu, Argentina se namučila da dođe do bodova protiv Perua, a na kraju je slavila sa 1:0 (1:0). U 43. minutu viđen je jedini gol. Napadač Intera Lautaro Martines je odlično skočio, zahvatio loptu glavom i poslao je pod prečku.

Čile je vezao drugu pobedu pošto je posle Paragvaja pobedio kod kuće Venecuelu sa 3:0 i tako ostao u igri za plasman u Katar. U narednom kolu 11. novembra, Brazil dočekuje Kolumbiju, Argentina gostuje u Urugvaju, a Čile će biti gost Paragvaja.

Objavio

Fudbalska reprezentacija Hrvatske, posle preokreta je pobedila Kanadu rezultatom 4:1, i tako stigla do prve pobede na ovogodišnjem Mundijalu.

Nakon utakmice svoje utiske izneo je selektor Hrvatske Zlatko Dalić.

-Čestitam igračima na sjajnoj utakmici jer bilo je vrlo teško i opasno na početku. Primili smo pogodak, Kanadjani su dobili još veću energiju, a inače pucaju od energije i drugi primljeni pogodak bi zato bio strašno opasan, rekao je Dalić i dodao:

-Uspeli smo da ih primirimo, vratili smo se i to mogu samo velike ekipe. To mogu ekipe koje dišu zajedno, koje su pune motiva, vere i odlučnosti. Upravo je to Hrvatska i zato mi je jako drago, prenosi HINA.

Dalić se osvrnuo na nekoliko pojedinaca u velikoj pobedi.

-Dogovorili smo se da Kramarić i Perišić stoje šire tako da se otvara prostor za Kovačića i Modrića. I može govoriti ko što hoće, ali to je najbolji vezni red, kako sam uvek govorio. Kramarić? Otkako sam selektor on uvek da ono što očekujemo od njega. Svaka mu čast na svemu, izjavio je Dalić.