Domaći fudbal

PARTIZANOVA KIŠA GOLOVA MIRIŠE NA BOLJE DANE Crno-beli razbili Proleter za 19 minuta, Rikardo je ono što je falilo Stanojeviću

-

Utakmicu prvog kola Superlige Srbije fudbaleri Partizana igraju u Novom Sadu protiv Proletera.

Proleter – Partizan 0:4 /Rikardo 9, 13, Urošević 22, Jojić 28/

90′ – Utakmica na “Karađorđu” je završena, Partizan je ubedljivom pobedom otvorio novu sezonu.

87′ – Jovanović dobija žuti karton zbog povlačenja Pavlovića.

84′ – Marko Milovanović je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda Filipa Holendera. VAR sudije su potvrdile odluku glavnog arbitra.

79′ – I Žigić je izvršio petu izmenu, umesto Ortiza, na terenu Mladenović.

74′ – Miladinović je probao sa nešto manje od 20 metara, ali lopta nije mogla kroz blok crno-belih ka golu, te je domaći tim dobio korner, posle kog nije bilo opasnosti.

72′ – Menja i Žigić, umesto kapitena Branislava Mioševića, na terenu Marko Janković.

71′ – Poslednje dve promene izvršio je Stanojević, umesto Jojića i Pantića, u igri Lutovac i Pavlović.

63′ – Proleter je uspeo da zapreti, Danoski je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola.

62′ – Trostruka promena u timu Partizana. Izašli su Jović, Marković i Rikardo, a na terenu su Natho, Holender i Milovanović.

61′ – Rikardo je krenuo ka golu Proletera, ispred sebe je imao samo jednog čuvara, ali ga je bara omela ovom priliom. Gotovo nemogući uslovi za igru…

60′ – Dosta nepovezano se igra u ovim momentima, pokušavaju dugim loptama i jedni i drugi, jer je igra po zemlji nemoguća. Crno-beli čuvaju prednost i lagano idu ka prvoj pobedi u novoj sezoni.

53′ – Iz minuta u minut postaju sve teži uslovi za igru na “Karađorđu”, teren je natopljen, a imao i nekoliko velikih bara…

48′ – Velika prilika za Uroševića, koji je dobro šutirao glavom posle centaršuta Jojić, a lopta je završila malo pored stative.

46′ – Počelo je drugo poluvreme. Tri izmene izvršio je trener domaćeg tima Branko Žigić, izašli su Živojinović, Mitrović i Kojić, a na terenu su Miladinović, Mitrović i Stojanović.

45′ – Završeno je prvoo poluvreme, nije bilo nadokande, što verovatno raduje igrače, jer je kiša ponovo počela da pada veoma jako.

43′ – Moglo je da bude opasno po domaći sastav, kombinovali su Marković, Jojić i na kraju Pantić, ali njegov pas nije stigao do Rikarda.

40′ – Pao je tempo na “Karađorđu”, iako su gosti i dalje ti koji imaju loptu i incijativu, dok je Proleter nemoćan. Viđene su i prve “varnice” jer su klinču nakon jednog duela bili Ortiz i Vujačić, pa je sudija Živković morao da ih opomene.

32′ – Danoski je dobio dobar pas i ušao s loptom u kazneni prostor, uputio je potom centaršut, ali je Saničanin otklonio opasnost.

28′ – 0:4! Miloš Jojić je izveo slobodan udarac, loptu poslao u golmanov ugao, ali čuvar mreže Proletera nije uspeo da je zaustavi pred gol linijom.

27′ – Lazar Kojić je dobio žuti karton zbog povlačenja Pantića. Crno-beli imaju slobodan udarac iz dobre pozicije.

22′ – Partizan stiže do ubedljivog vođstva (0:3)! Nemanja Jović je centrirao, a Slobodan Urošević je glavom loptu poslao u mrežu, za ubedljivo vođstvo crrno-belih.

20′ – Nakon onog početnog naleta i dve šanse Kaluđerovića, domaći tim je stao, dok se ređaju šanse gostiju, a poslednju nije iskoristio Jojić, čiji je udarac Petrić odbio u korner, posle kog nije bilo opasnosti.

13′ – Ponovo Rikardo (0:2)! Kakva majstorija! Rikardo se posle pasa Jovića lepo namestio i sebi izgradio povoljnu poziciju za šut, a ona poslao projektil sa 25 metara, koji je bio neodbranjiv za Petrića. Za samo četiri minuta, crno-beli su stekli veliku prednost.

9′ – Vodi Partizan (0:1)! Danilo Pantić je poslao sjajan pas, a Rikardo Gomeš pokazao da ga golgeterski instikt nije izdao i u situaciji jedan na jedan sa Petrićem, lako je izašao na kraj s golmanom Proletera.

8′ – Pantić je napravio faul u napadu nad Bašanovićem i zaradio prvi žuti karton na ovoj utakmici.

7′ – Rikardo je pokušao da pronađe u kaznenom prostoru Jovića, ali je pre mladog ofanzivca do lopte stigao Milošević, koji je otklonio opasnost.

4′ – Ponovo je opasan Kaluđerović, sada je došao do lopte pre Vujačića i šutirao, ali nije bio precizan.

2′ – Prvu šansu na utakmici imao je Andrija Kaluđerović, koji je došao do lopte posle lošeg Stojkovićevog boksovanja, iskusni napadač je potom šutirao, ali loše.

1′ – Utakmica u Novom Sadu je počela, prvi su sa centra krenuli gosti.