Domaći fudbal

ŠOK! ZVEZDA PROSULA BODOVE pred više od 20.000 ljudi! Crveno-beli imali “milion” šansi i ništa, Vojvodina volšebno preživela kanonadu na Marakani

-

Sva dešavanja sa utakmice možete pratiti uživo na Sportskom portalu

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su pred navijačima posle godinu i po dana i nisu pobedili!

Imali su par situacija, mogli su totalno da šokiraju Zvezdu…

S druge strane, Zvezda je sve vreme “stiskala” pravila šansu za šansu, ali ništa! Najbolje prilike imao je Ben, u finišu prvog poluvremena je pogodio stativu iz okreta, a na samom startu drugog poluvremena je sa bukvalno dva, tri metra šutirao visoko iznad gola.

U derbiju 1. kola Superlige Srbije crveno-beli su odigrali samo 0:0 protiv Vojvodine. Samo, jer su nesumnjivo bili bolji rival, a gosti su se orjentisali strogo na odbranu svog gola i kontranapada.

FK Crvena zvezda kreće u odbranu titule prvaka utakmicom sa Vojvodinom na svom stadionu u prvom kolu Superlige Srbije.

Za razliku od čitave prošle sezone, prisustvo navijača je dozvoljeno, pa su “Delije” opet na tribinama stadiona “Rajko Mitić”.

Velika novina za sezonu 2021/22. je uvođenje VAR tehnologije koje bi trebalo da smanji veliki broj sudijskih grešaka prethodnih sezona.

Dejan Stanković je od starta dao priliku pojačanju Aleksandru Dragoviću i povratniku Nenadu Krstičiću.

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Babić, Dragović, Rodić – Krstičić, Sanogo – Ben, Ivanić, Katai – Krstović.

Vojvodina: N. Simić – Nikolić, Bjeković, Devetak, Stevanović, Kovačević, Čović, Topić, Busnić, Novevski, V. Simić, Mrkaić

“Delije” su spremile koreografiju za početak novog prvenstva u kom su jasno poručile da žele 33. titulu nacionalnog šampiona.

II POLUVREME

75. minut – Dvostruka izmena u Zvezdi, ulaze Pavkov i Eraković, izlaze Krstović i Rodić.

74. minut – Opet šansa! Sad je Krstović bio neprecizan.

73. minut – Opet velika gužva u kaznenom prostoru Voše, energija sa tribina nosi crveno-bele. Borjan je više na centru terena nego na svom golu!

71. minut – Žuti karton za Busnića zbog igranja rukom.

70. minut – Falko na terenu umesto Bena. Oba trenera napravila su po tri izmene.

69. minut – Zvezda obigrava oko gola Novosađana, ali gola nema, pa nema. Ponovo su se crveno-beli prekombinovali i obećavajuća akcija je završila neuspešnim ubacivanjem Rodića.

63. minut – Žuti karton za Krstičića. Oštar start.

62. minut – Objavljen zvaničan podatak, na Marakani je prisutno 20.360 navijača!

60. minut – Dvostruka izmena u Vojvodini, Slavoljub Đorđević Maksimovića zamenio Topićem, Zukić ušao umesto Mrkaića.

58. minut – Puca na sve strane. Još jedna kontra Voše, Novevski je gledao, razmišljao i opalio preko gola.

51. minut – Najbolja šansa za Zvezdu i neverovatan promašaj Bena! Sa manje od dva metra, po sredini gola, šutirao je preko gola!?

47. minut – Kakva sreća za Vošu! Ivanić je šutirao, lopta se odbila od igrača gostiju, zatim u Krstovića i završila tik pored stative.

Odmah je usledila kontra na drugoj strani, Novevski je šutirao, Borjan odbranio.

46. minut – Dve izmene Dejana Stankovića na startu drugog poluvremena: Bakajoko i Kanga su na terenu umesto Gajića, odnosno Sanoga. Vojvodina u ne promenjenom sastavu.

I POLUVREME

Zvezda je bila bolja tokom celog poluvremena, dok je Voša svoju šansu tražila preko kontri. Najbolje prilike domaći su imali u finišu prvog dela.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2. minut – Katai je sada šutirao sa leve strane, opet zamalo neprecizan.

45. minut – pokušaj Kataija sada, pored gola. Onda je tukao i Ivanić na centaršut Rodića, preko gola. Dva minuta nadoknade.

43. minut – Katai je prošao po desnoj strani, lopta je posle odbitka i gužve stigla do Bena koji je iz okreta popgodio desnu stativu.

34. minut – Novi šut Zvezde, ovaj put Ivanić. Brani Simić.

32. minut – Odmah protiv udar Zvezde! Prodor Kataija, pa udarac Krstičića nakon odbitka. Golman Simić je bio siguran.

31. minut- Sjajan kontranapad gostiju preko Simića. Izgledalo je da neće biti udarca, ali je, ipak, prvo pokušao je Mrkaić, Borjan nije baš sjajno reagovao, da bi u nastavku i Cucin pokušao, ali samo korner.

29. minut – Prinudna izmena u Vojvodini na desnom beku. Luka Cucin zamenio povređenog Marka Bjekovića.

26. minut – Na “Marakanu” ušli navijači Novosađana. Njih oko 100.

25. minut – Vojvodina se oslobodila pritiska, Zvezda ima više loptu u nogama, ali prave prilike posle šuta Bena u četvrtom minutu – nema.

21. minut – Ben je pao preko Mrkaića koji se psole kraćeg prekida pridigao.

10. minut – Zvezda pritiska, sada su lepo u šesnaestercu kombinovali Ben i Krstović, ali je pokušaj izblokiran.

3. minut – Krstičić jer iznudio faul na desnoj strani. Novosađani su se ipak odbranili posle centaršuta Kataija.

1. minut – već su gosti zapretili dirtektnim udarcem na gol Borjana.