LŠ: Lion napravio čudo, Juventus ispao u osmini finala!

-

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva možete da pratite uz Sportski portal

Poznata su prva dva putnika u četvrtfinale Lige šampiona.

Ekipe Liona i Mančester sitija uspešno su prebrodili prepreke zvane Juventus i Real Madrid i zalsuženo se našle među osam najboljih u Evropi.

Veliko iznenađenje dogodilo se u Torinu, gde su izabranici Rudija Garsije odoleli favorizovanom Juventusu i uprkos porazu 1:2 uspeli da se domognu četvrtfinala.

Poveli su gosti golom Depaja sa bele tačke u 10. minutu meča, a izjednačio je Ronaldo na isti način u finišu prvog poluvremena.

Međutim, u nastavku je probuđeni Kristijano Ronaldo zategao sa više od 25 metara i “probušio” nesmotrenog Lopeza i uneo neizvesnost u meč.

Što se tiče meča na Ostrvu, Mančester siti je ostvario rezultat vredan četvrtfinala savladavši Real sa 2:1.

Poveli su izabranici Pepa Gvardiole nakon nestvarne greške Varana, koju su iskoristili Žesus i Sterling za ranu prednost. Izjednačio je Benzema sjajnim udarcem glavom na isteku pola sata utakmice i to je bio konačan rezultat prvog dela igre.

Prošlo je tačno pet meseci od poslednje utakmice Lige šampiona. Koronavirus je zahvatio čitavu planetu i zaustavio najprestižnije fudbalsko takmičenje na neko vreme.

Postavljalo se pitanje hoće li se uopšte nastavljati Liga šampiona, sve je išlo ka tome da Evropa ove sezone prvi put bude bez šampiona, međutim, ipak će se igrati do kraja, međutim, u malo drugačijem obliku.

Nastavak takmičenja posle osmine finala biće igran u Portugalu, objavila je Evropska fudbalska asocijacija (UEFA) i klubovi neće napupštati tu zemlju dok ne budu eliminisani iz takmičenja.

Sve utakmice će biti igrane bez prisustva navijača “do daljeg”, tako da se o tome praktično nije ni raspravljalo, a utakmice Lige šampiona će se igrati od 12. do 23. avgusta. Mečevi Lige Evrope igraće se od desetog do 21. avgusta.

Žreb za četvrtfinale i polufinale elitnog takmičenja je u petak.

Sada malo o utakmicama koje nas očekuju…

U Torinu će Juventus dočekati ekipu Liona koja je slavila u prvom meču rezultatom 1:0. Ekipa Maurisija Sarija osvojila je devetu titulu zaredom u Italiji, ali čini se da nisu u nekoj naročitoj formi pred ovaj meč, pošto su prilično mlako završili šampionat u domovini.

Sa druge strane, Lion je pre nekoliko dana poražen u finalu francuskog Liga kupa od PSŽ-a, tek nakon izvođenja jedanaesterca, pa se može reći da su igrači Olimpika tempirali formu i spremno dočekuju duel u Torinu.

Ekipa Zinedina Zidana biće lišena usluga Serhija Ramosa zbog suspenzije, dok Bejl neće nastupati zbog kartona, a na put je poveden i srpski napadač Luka Jović.

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva možete da pratite uz naš “lajv-blog”.

GOOOL – Neverovatno! Varan ponovo pravi neverovatnu grešku, bukvalno poklanja loptu Žesusu koji je lako sprovodi u mrežu. Siti ima 2:1 i veoma blizu četvrtfinala!

66. minut – Sjajna odbrana Kurtoe! Žesus se sjajno snašao i uputio dobar udarac, međutim, ostaje 1:1.

GOOOL – Juventus je preokrenuo! Ronaldo je vratio svoj tim u život i sada im je potreban samo jedan pogodak za četvrtfinale!

60. minut – Bez uzbuđenja u nastavku…

50. minut – Real je odlučio da napadne Siti u nastavku i gotovo sve vreme od početka drugog dela ima loptu u nogama.

46. minut – Nastavljeni su mečevi!

GOOOL – Ronaldo u finišu prvog dela uspeva da izjednači u Torinu! Juventusu su potrebna još dva gola za plasman dalje.

42. minut – Penal za Juventus! Depaj je udario loptu rukom nakon slobodnog udarca Pjanića!

40. minut – Nestvarna odbrana Lopeza! Fantastično je “skinuo” slobodan udarac Kristijana Ronalda i ostavio svoj tim u prednosti.

GOOOL – Benzema uzvraća! Sjajan skok Francuza je bio dovoljan da poravna rezultat i učini duel potpuno neizvesnim!

21. minut – Pokušao je Benzema da ugrozi Edersona, ali ništa od izjednačenja u Engleskoj.

GOOOL – Panjenka Memfisa Depaja! Sjajan pogodak holandskog napadača, sada je Juventusu potrebno tri pogotka za plasman dalje!

10. minut – Penal za Lion! Bernandeski je oborio Auara i sudija je pokazao na belu tačku!

GOOOL – Sterling pogađa protiv Reala! Siti sada ima veliku ukupnu prednost od 3:1!

8. minut – Auar preti šutem iz kolena, međutim Šćešni spašava svoj gol.

5. minut – Prva opasnost pred golom Liona, ali, u ofsajdu se našao De Liht.