Evropski kupovi

Zvezda peticom „pregazila“ u plej-of Lige šampiona! „Het trik“ Bukari, Mitrović i Kangva razbili Pjunik! (FOTO/VIDEO)

-

Crveno-beli ubedljivo startovali u Evropi

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedili Pjunik u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, sa 5:0, pa na revanš u Jermeniju (utorak) putuju sa značajnom prednošću. Naravno, nikog ne treba unapred otpisati, ali u ovom trenutku, plasmanu u plej-of mnogo, mnogo su bliži Zvezda i Makabi Haifa. Izraelci su kao domaćini pobedili Apolon sa 4:0.

Veliku pobedu svakako je obeležio je trio Kings Kangva – Osman Bukari –Stefan Mitrović. Bukari je dao čak tri, a Mitrović i Kangva jedan gol. Tako da je opšti utisak, da je sa pomenutim Afrikancima u ovom prelaznom roku Zvezda baš “pogodila”. Kao i sa mladim Mitrovićem, koji je nedavno došao iz Niša.

Takođe, ekipa Dejana Stankovića nastavila je sa pobedama u novoj sezoni. Učinak je pet od pet, računujaći i Superligu, a gol razlika čak 20:1.

Uskoro opširnije…

DRUGO POLUVREME

90. MINUT – KRAJ! Zvezda je pobedila Pjunik 5:0 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za LIgu šampiona!

89. MINUT – Kakva glupost Milana Rodića. Isključen je iskusni defanzivac, pošto je u razmaku od 30-ak sekundi dobio dva žuta kartona zbog faulova na polovini rivala.

85. MINUT – Ušlo se u mirniji period meča, iako se fudbaleri oba kluba trude da se rezultat promeni još koji put.

78. MINUT – GOOOL! Petarda na „Marakani“ – strelac je Stefan Mitrović.

76. MINUT – Nove promene u Zvezdi. Mitrović je zamenio Ivanića, Mustafa je na terenu umesto Bukarija, a Kanga je mesto na terenu ustupio Sanogu.

70. MINUT – GOOOL! Het-trik Bukarija! Kaznili su crveno-beli skoro svaku grešku rivala. Posle još jedne izgubljene lopte Pjunika u opasnoj zoni, ona je došla do brzonogog ofanzivca crveno-belih. Da li je iz skoro mrtvog ugla hteo da šutira ili ne, tek savladao je Jurčenka u njegov bliži ugao.

67. MINUT – Prva promena u Zvezdi. Kataija je zamenio Srnić. Dva minuta kasnije Pavkov je ušao na teren umesto Pešića.

65. MINUT – Kao da su crveno-beli malo povukli ručnu u nastavku meča. Prvi ozbiljniji pokušaj crveno-belih imao je Kanga, ali je njegov šut sa preko 20 metara išao pravo u golmana Pjunika.

55. MINUT – Borjan spašava Zvezdinu mrežu. Gonzales je dugo vukao loptu po desnoj strani, pomalo iznenada, sa preko 30 metara, odlučio se za šut. Parabola je bila veoma nezgodna za Zvezdinog kapitena, koji je paradom u poslednjem trenutku uspeo loptu da izbije preko prečke u korner. Posle ubacivanja lopte iz ugla nije bilo opasnosti za Zvezdu.

51. MINUT – Nije se promenio odnos snaga na startu drugog poluvremena, iako su gosti na otvaranju imali nekoliko veoma obećavajućih situacija pred kaznenim prostorom Zvezde. Ipak, izostao je završni pas…

46. MINUT – Počelo je drugo poluvreme. Stanković nije menjao ništa u sastavu tokom pauze, kod gostiju jedna promena Davidijana je zamenio Gonzales.

PRVO POLUVREME

45. MINUT – Posle četiri minuta nadoknade vremena, završeno je prvo poluvreme na stadionu „Rajko Mitić“. Zvezda protiv Pjunika vodi 3:0.

44. MINUT – GOOOL! Zvezda melje Pjunik. Strelac trećeg gola je Bukari. Crveno-beli su osvojili loptu na centru, Kangva je povukao kontru, proigrao je na desnoj strani Bukarija, koji je sjajno gađao kontra ugao gola gostiju čiju je mrežu zatresao uz malu pomoć stative.

39. MINUT – Žuti karton za Dragovića. Petljali su crveno-beli u opasnoj zoni, izgubili loptu, posle čega je iskusni defanzivac napravio faul na 17 metara i tako otklonio mnogo veću opasnost za Borjana. Gosti su iz slobodnog udarca pogodili živi zid.

33. MINUT – GOOOL! Kangva duplira prednost Zvezde! Ponovo je Bukari odradio veliki posao na desnoj strani. Sjajno je Zvezdin ofanzivac zalomio rival u kaznenom prostoru, uputio je centaršut na peterac, gde je Kangva samo grudima prosledio loptu u praznu mrežu. Ipak, glavni arbitar je najpre poništio gol zbog, navodnog, igranja rukom. Dobio je ubrzo signal iz VAR sobe da pogleda situaciju na monitoru kraj aut linije, a posle nekoliko sekundi je pokazao n

29. MINUT – GOOOL! Zvezda vodi, strelac je Bukari! Gotovo identično kao prilikom gola istog igrača koji je poništen na početku meča. Gosti su izveli korner, sevnula je munjevita kontra crveno-belih. Bukari je dobio loptu na centru u prazan prostor, pretrčao je rivala, potom na 16 metara obišao istrčalog golmana Pjunika i onda rutinski zatresao mrežu za veliko slavlje pune Marakane.

25. MINUT – Bespotrebno je Katai dobio žuti karton, zbog prigovora glavnom arbitru.

17. MINUT – Sjajna prilika za Zvezdu. Bukari je štirao iskosa sa desne strane, ali je Jurčenko nogom uspeo da zaustavi pokušaj ofanzivca crveno-belih.

14. MINUT – Preti Zvezda iz prekida. Pešić je u kaznenom prostoru gostiju, posle centaršuta sa desne strane, bio najviši u skoku. Šutirao je sa desetak metara glavom, ali je golman Pjunika bio oprezan.

8. MINUT – Deluje da gosti nisu na startu podlegli pod pritiskom sjajne atmosfere koju su napravili Zvezdini navijači. Marakana je skoro puna.

2. MINUT – VAR PONIŠTIO GOL ZVEZDI! Izveli su crveno-beli sjajnu kontru posle kornera Pjunika, lopta je došla do Pešića na levoj strani. Iskusni napadač je na drugoj stativi proigrao Bukarija, koji je u maniru iskusnog napadača zatresao mrežu gostiju. Slavlje na Marakani je trajalo, ali je ubrzo sve utihnulo pošto je iz VAR sobe stigao signal da je strelac gola bio u nedozvoljenoj poziciji.

1. MINUT – Meč je počeo. Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Pjunika, koji će u prvom poluvremenu napadati ka golu ispod severne tribine.

Gosti će, takođe, imati podršku svojih navijača na stadionu „Rajko Mitić“.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

KOBNI PO ZVEZDU! Svi pamte Olimpik, ali nakon toga timovi iz Francuske postali su prava muka za srpskog šampiona!

-

Crvena zvezda - Monako, ilustracija, Foto: Profimedia

Crveno-beli se do sada u svojoj slavnoj i trofejnoj istoriji nikada nisu sastali sa Monakom u zvaničnim susretima

Kada se navijaču Crvene zvezde pomenu francuski klubovi prva pomisao svakako je Olimpik i titula prvaka Evrope iz sezone 1990/91.

Međutim nakon tog čuvenog susreta crveno-beli nemaju baš puno uspeha protiv francuskih timova. Zapravo istorija kaže da Crvena zvezda na pobedu protiv timova iz zemlje aktuelnih svetskih prvaka čeka više od dve decenije.

Crveno-beli su još 1998. ostvarili poslednji trijumf nad Francuzima. Tada su na „Marakani“ u Kupu UEFA sa 2:1 savladali Mec.

Tim sa „Marakane“ je prolaz dalje obezbedio posle boljeg izvođenja penala, a od tada pa do danas traje post protiv ekipa iz Lige 1.

Navijači se verovatno dobro sećaju i okršaja sa Strazburom 2005. u Ligi Evrope (2:2), pošto ih je taj remi koštao proleća na međunarodnoj sceni. U nastavku teksta osvrnućemo se na istorijat Zvezdinih mečeva protiv francuskih klubova od 2010. godine do danas.

U sezoni 2011/12. crveno-beli igrali su protiv Rena u plej-ofu Lige Evrope. U Beogradu je u prvom susretu gost slavio 2:1, da bi u revanšu na svom terenu Zvezda doživela debakl pošto je izgubila 4:0.

I naredne sezone Zvezdi se na evropskom putu našao francuski tim. Ovoga puta bio je Bordo. U Beogradu nije bilo golova, a onda je usledio revanš koji i dalje boli navijače Crvene zvezde.

U nadoknadi vremena Zvezda je imala rezultat koji je vodio u Ligu Evrope. Mikić je izjednačio za neverovatno slavlje crveno-belih. Nažalost to slavlje je kratko trajalo jer je sudija Mark Klatenburg pokazao na penal posle jednog duela Bajkovića i napadača gostiju. Svemu je prethodila nešto lošija intervencija Nikole Maksimovića. Gufran je namestio loptu, pogodio i odveo Bordo u Ligu Evrope. Zvezda je tada pala u 93. minutu susreta pošto je poražena 3:2.

Poslednji susret sa Francuzima takođe je prošao katastrofalno za crveno-bele. Bila je to grupna faza Lige šampiona u sezoni 2018/19, kada je PSŽ dva puta deklasirao Beograđane (1:6, 1:4).

Crvena zvezda se u svojoj slavnoj i trofejnoj istoriji do sada nikada nije srela sa Monakom u zvaničnim susretima. Možda je baš sada došao trenutak da se konačno pobedi jedan francuski tim, a da li će tako i biti znaćemo u četvtrak oko 23 sata kada se završi duel protiv ekipe Monaka.