Fudbal

VELIKA TRI BODA ZA SRBIJU! ”Orlovi” slavili u Bakuu, Mitrović strelac oba gola za veoma bitnu pobedu (2:1)

SPORTSKI PORTAL

-

Fudbalska reprezentacija Srbije je savladala Azerbejdžan sa 2:1 u trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Utakmica je počela dosta oprezna od strane srpkog tima, prvu prliku smmo videli u sedmom minutu kada je Sergej Milinković Savić šutirao glavom posle kornera koji je izveo Dušan Tadić.

Samo četiri minuta kasnije je uzvratio Azerbejdžan kada je Gorbani posle prekida sa leve strane pokušao glavom ali je bio siguran Rajković.

Konstatno su naši fudbaleri pokupavali da iskoriste brzinu Radonnjića i često napade započinjali preko desne strane. A naša reprezentacija je povela u 16. minutu, prvo je Maksimović oduzeo loptu na polovini terena, potom uposlio Tadića koji je asisitirao Mitrovića a on je prelepim udarcem loptu poslao u donji desni ugao gola Azerbejdžana.

Mitroviću je ovo bio 40 gol u nacionalnom timu.

Nakon toga smo videli još nekoliko prilika, pokušavali su Pavlović, zatim Gudelj, Mitrović i Spajić ali niko od njih nije uspeo da savlada Magomedalijeva.

Dok je najbolju šansu za domaće propustio opet Gorbani posle greške Strahinje Pavlovića. Tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0.

Drugi deo utakmice je počeo jako, prvo je Srbija zapretila iz kornera, a u sledećoj akciji je Nurijev šutirao pored gola Rajkovića.

Azerbejdžan je stigao do izjednačenja u 60. minutu kada je posle prekršaja Kostića u kaznenom prostoru, sviran penal koji je iskoristio Mahmudov.Nakon toga je na terenu postojao samo jedan tim, a to je Srbija.

Pre svega treba reći da iz mnoštvo kornera nismo zapretili, ali naša zemlja ima vanserijskog napadača.

To je Aleksandar Mitrović to dokazao u 81. minutu, kada je Sergej dodao Mitru loptu, a on perfektnim udarcem u smestio loptu u mrežu gola Azerbejdžana.

Do kraja utakmice smo uspeli da sačuvamo prednost i da dođmo do velike pobede i veoma bitna tri boda.

Srbija sada ima sedam bodova i nalazi se na prvom mestu grupe A, dok je Azerbejdžan ostao bez bodova. U sledećem kolu naša reprezentacija se sastaje sa prvo Katarom, a potom sa Luksemburgom tek četvrtog septembra, a Azerbejdžan će prvo igrati sa ekipom Luksemburgom tri dana pre Srbije.

Izvor: Espreso