ABA Liga

CRNO-BELI TAJFUN U POSLEDNJOJ ČETVRTINI Partizan serijom 16:0 “okrenuo” Cedevitu Olimpiju

Sportski Portal

-

Sjajnom igrom u poslednjem periodu košarkaši Partizana su uspeli da pobede Cedevitu Olimpiju sa 86:77 i upišu drugu pobedu u ABA ligi. Ovo je bio prvi poraz Ljubljančana na Jadranu u sezoni.

Crno-beli navijači neka zahvale najpre Markusu Pejdžu na pobedi, a onda i Dangubiću, Nikoli Jankoviću i ostalim igračima Partizana koji su učestvovali u seriji od 16:0 u poslednjoj četvrtini! Ali, Pejdž, Amerikanac koji ima srpski pasoš do poslednje četvrtine gotovo da se nije ni video na terenu, a onda je sa dve trojke preokrenuo rezultatna 74:72 i dao vetar u leđa svom timu da slavi. Na njegove dobre poteze samo su se nadovezali ostali

A Ljubljančanima je ušla voda u uši i nisu uspeli da se konsoliduju. Niti su nastavili da pogađaju za tri poena kao što je to bio slučaj u prvom poluvremenu. Stefan Janković je odveo Partizan na 78:72 i bilo je jasno da će ukoliko odigraju smireno, crno-beli pobediti u ovom duelu. Tako je i bilo.

A sama utakmica je bila tvrda i neizvesna.

Od samog početka se ništa nije menjalo na utakmici – serije grešaka na obe strane, teško se dolazi do poena, timovi bljesnu po serijama. Partizan je imao 10 ofanzivnih skokova iz kojih je dao maksimalno devet poena u prvom poluvremenu. Na drugoj strani, Cedevita Olimpija je u više navrata imala otvorene šuteve za tri, ali posle sjajnog šuterskog početka upala je u “kanal” za tri.

Gledalismo dramu do samog kraja, ali pitanje sa poluvremena koliko će biti uzbudljivo, jer je prvo poluvreme bilo potpuno bez ritma i igralo se jako isprekidano, u drugom poluvremenu je potpuno bilo nepotrebno jer su obe ekipe igrale malo opuštenije.

Izvor: Blic sport