Košarka

Crvena zvezda savladala je u velikom finalu Megu 73:60 (21:19, 19:17, 8:17, 12:20)

Sportski Portal

-

Žućkova levica” nakon tri godine se vraća na Mali Kalemegdan.

Crvena zvezda koja je u oslabljenom sastavu, bez pola prve ekipe i sa nekoliko juniora došla u Novi Sad savladala je u velikom finalu Megu 73:60 (21:19, 19:17, 8:17, 12:20) i tako došla do prvog trofeja u sezoni.

Prvu deonicu bolje je otvorila ekipa Mege koja je je koristila greške crveno-belih i otišla na plus 10, ali Zvezda je konsolidovala redove i uspela da stigne i čak i preokrene rezultat, ali na kraju je ipak Mega otišla sa plus dva na odmor.

U drugoj četvrtini ista slika, kao na početku prve. Mega je bila ta ekipa koja je kontrolisala rezultat, ali je Lojd sa svojim prvim poenima napravio seriju 5:0 i ponovo doneo egal.

Do kraja poluvremena igralo se koš za koš, ali je Mega zadržala prednost do poluvremena 40:36.

Nakon velikog odmora, Zvezda je preuzela inicijativu i na početku treće četvrtine stegla odbranu i počela da pronalazi rešenje u napadu, što joj je donelo preokret i vođstvo.

Od tog trenutka pa do kraja deonice crveno-beli su bili ti koji su kontrolisali tok meča.

Poslednja deonica je totalno prošla u znaku crveno-belih.

Mega je stala, nije mogla da izgradi napad kako treba, šut im je stao, a Zvezda je samo pravila prednost koja j eu jednom momentu postrala dvocifrena i već na pet minuta do kraja moglo se naslutiti da pehar ide na Mali Kalemegdan.

Do kraja momci Dejana Radonjića su rutinski priveli meč kraju i zasluženo osvojili prvi trofej u sezoni.

TURSKI GIGANT KVARI POSAO ZVEZDI: Žele Dragovića, pokrenuli pregovore!

Izvor: Espreso