Stojan Maleš

-

Partizan – Cedevita Olimpija 96:95
(23:25, 32:22, 26:22, 15:26)

U fantastičnom meču Partizan je pobedio Cedevita Olimpiju sa 96:95, a pobedonosni koš postigao je Ognjen Jaramaz sa zvukom sirene. Trojka Jaramaza ostavila je Partizan na prvom mestu na tabeli, s tim da su sada crno-beli usamljeni na čelu.

Ljubljančani imaju za čim da žale, na 0,8 sekundi pre kraja imali su dva poena prednosti, ali ih je neverovatnim pogotkom bek Partizana bacio u očaj.

Partizan je odlično otvorio utakmicu i brzo stekao prednost od 11:4, posle zakucavanja Tomasa. Odgovorio je Jaka Blažič, trojkama, skokovima u napadu i gosti su serijom od 13:2 prešli u vođstvo 19:15. Do kraja četvrtine igralo se na mahove, prvo su crno-beli napravili 8:0, da bi Ljubljančani uzvratili sa 6:0 i dobili prvi period sa dva poena razlike.

Drugu deonicu Cedevita Olimpija otvara sa 5 poena Krušlina i dolazi do najveće prednosti od sedam koševa. Bili su to minuti koji su pripadali gostima, koji su uhvatili čak šest lopti u napadu. Posle koša Boutrajta bilo je +8 za slovenačkog predstavnika. Tada su se probudili Gordić i Jaramaz i vratili su Partizan u egal. Rašon Tomas je još jednom zakucao za 47:47, a od tog trenutka, do poluvremena na terenu je bio samo Kori Volden. Plejmeker crno-belih je vezao osam poena i svoju ekipu odveo na osam koševa razlike. Na odmor se otišlo rezultatom 55:47.

Cedevita Olimpija je imala čak 10 izgubljenih lopti u prvom poluvremenu, ali je zato odlično šutirala trojke. Sa tim su nastavili i u trećoj četvrtini, sada je Edo Murić bio “nišandžija“. Na polovini deonice domaći prvi put stiču dvocifrenu prednost, trojku je pogodio Pejdž, ali su za razliku zaslužni i Jaramaz i Janković. Trojke su postale jako oružje i Partizana. Posle rafala u meču sa Virtusom, dalekometna artiljerija funkcionisala je i večeras. Još dve trojke ubacili su Pejdž i Rašon Tomas. Vil Mozli je odavno ljubimac navijača Partizana, a sa dve akcije u trećem periodu dodatno je učvrstio tu naklonost. Prvo je sjajno zakucao na dodavanje Gordića, a onda izblokirao Blažića u kontranapadu Cedevita Olimpije, čime je podigao celu Arenu na noge. Crno-beli su u poslednji period ušli sa prednošću od 12 koševa, bilo je 81:69.

Vratili su se gosti brzo u igru, serijom 5:0 počela je červrta četvrtina i Trinkijeri je morao da traži tajm aut. Domaćima je potpuno stao šut, a Ljubljančani su serijom 14:4 stigli na samo dva poena minusa na polovini deonice. Najviše se isticao Hopkins u tim trenucima, što skokovima, što poenima. Ipak, pronašao je Partizan poslednje atome snage, ponovo pobegao na šest koševa razlike, pa je Slaven Rimac morao da pozove tajm aut na tri i po minuta do kraja.

To je itekako dalo rezultata. Gosti su sa dve uzastopne trojke, prvo Boutrajta, pa Blažića, izjednačili za manje od minut. Mozli je zakuca, Boutrajt pogodio bacanja, pa je ponovo bilo nerešeno na 100 sekundi pre kraja. Promašio je Partizan dva puta trojke, a Boutrajt je posle prodora položio loptu u koš i gosti su poveli sa 95:93, a do kraja je ostalo 12 sekundi.

Pokušao je Gordić trojkom da donese trijumf, nije pogodio, ali je Partizan i dalje imao loptu. Na 0,8 sekundi pre kraja fauliran je Jaramaz, ali nije bilo bacanja pošto su gosti tek tada izašli iz bonusa. Iz auta je lopta stigla do Jaramaza, a bek Partizana je iz okreta pogodio trojku o tablu i doneo trijumf svom timu 96:95. Bilo je ovo najbolja utakmica ove sezone u ABA ligi.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je junak pobede, Ognjen jaramaz sa 16 koešva, Zagorac e dodao 14, ali ih je postigao u prvom poluvremenu. Rašon Tomas je stigao do 12, a dvocifreni su bili i Pejdž sa 11, odnosno Janković sa deset.

U gostujućem sastavu Jaka Blažić je ubacio čak 22 poena, Hopkins je stigao do 13, a Murić, Krušlin i Miler-Mekintajer po 11. Na deset poena se zaustavio Rajan Boutrajt.