NBA BOŽIĆNO VEČE: Robinson oborio rekord NBA lige!

Stojan Maleš

-

NBA liga svake godine za vreme katoličkog Bozića, organizuje i planira takav raspored da ekipe koje su najgledanije i najpopularnije, igraju jedne protiv druge

Majami Hit – Nju Orleans Pelikans

Majami Hit je pobedio ekipu iz Orelansa rezultatom 111:98 u okviru Božićne večeri u NBA ligi.

Prvo poluvreme je proteklo u inicijativi ekipe sa Floride. Početakom meča su bili u najvećem zaostatku tokom utakmice, -8, sve dok Dragić nije ušao i svojom serijom poena pokrenuo igru i igrače Majami Hita. Majami je napravio seriju tad od osam uzastopnih poena i preokrenuo rezultat u svoju korist. Džimi Batler je posle prve četvrtine izašao sa povredom zgloba i do kraja utakmice se nije vratio.

Rezultat na kraju prve četvrtine je izgledao ovako, 29:26 za Majami Hit.

Dankan Robinson je svojim odličnim šutem u jednim momentima držao ekipu u igri, a u drugim uvećavao prednost svoje ekipe. Toliko je dobro šutirao, da je oborio rekord NBA lige, sa 6 ubačenih trojki za jedno poluvreme.

Na kraju poluvremena rezultat je iznosio 66:53 u korist Majami Hita.

Drugo poluvreme je izgledalo isto kao i prvo, u momentima su košarkaši Nju Orleans Pelikansa pokušavali da smanje prednost, najviše se istakao Brendon Ingram i Zajon Vilijamson, ali je ekipa sa Floride uspešno to poništavala svojom dobrom odbranom i brzim napadima. Gosti su tokom drugog poluvremena najbliže prišli na -9, mada, mladi igrači Majami Hita su uporno povećavali prednost svoje ekipe.

Rezultat posle tri četvrtine igre je bio, 88:79 i dalje u korist domaćina.

Kraj utakmice je bio loša slika ekipe iz Orleansa, svakim potezom su povećavali prednost protivnika, bez ideje u napadu su bili dok je Majami izgledao sve bolje, i dominantnije.

Rezultat na kraju utakmice je iznosio, 111:98 za domaćine.

Za Majami Hit večeras je najbolji bio Dankan Robinson sa 23 poena, iza njega je bio Goran Dragić sa 18 poena i 9 asistencija, a na drugoj strani su se istakli Zajon Vilijamson sa dabl dabl učinkom od 32 poena i 14 skokova i Brendon Ingram sa 28 poena.