Košarka

NOVI ŠOK Britanci nas ponovo pobedili u košarci!

-

Neverovatno ali istinitno. Velika Britanija nas je ponovo pobedila u košarci. Mlađim katergorijma definitivno ne ide najbolje ovoga leta. Britanci su prvo ekipu do 19 godina izbacili sa šampionata, a sada je i tim do 18 godine neočekivano kisnuo u drugom meču prvenstva. Britanci su slavili posle produžetka sa 87:85.

Nisu dobro srpski juniori počeli meč u kome su bili veliki favoriti. Posebno je bilo problema u napadačkim akcijama, tako da je rival posle šest minuta igre vodio sa 10:6. Ipak, do kraja prve četvrtine trgnuo se naš mladi tim i proekrenuo rezultat – 16:14. Izjednačena borba vodila se većim delom druge četvrtine. Ekipe su se često smenjivale u vođstvu, da bi Srbija serijom 10:2 u poslednja tri minuta otišla na poluvreme sa solidnom prednošću – 39:31.

Srpski reprezentativci su do dvocifrene prednosti – 43:33 došli u 23. minutu, ali zbog nekoliko grešaka i promašaja, Britanci su uspeli da se ponovo približe u finišu treće četvrtine – 51:48. Odbio je naš tim taj atak rivala, ali nije nikako uspevao da se rezultatski odlepi i prelomi utakmicu, čak šta više u 38. minutu selekcija Velike Britanije došla je do vođstva 73:72. Usledila je neizvesna završnica u kojoj su obe ekipe imale svoje šanse, ali je posle 40. minuta borbe bilo 77:77, a odluka o pobedniku odložena za produžetak.

U dodatnih pet minuta mnogo bolje su se snašli Britanci koji su serijom 7:0 došli do kapitalne prednosti 84:77. Srpski juniori su uspeli da smanje na 87:85 i dođu u priliku da naprave preokret. U poslednjem napadu Pažin je trojkom pokušao da donese pobedu, a Marković posle ofanzivnog skoka novi produžetak. Na žalost nisu bili precizni.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Košarka

PREDSEDNIK ŠOKIRAO: „Srbija je mnogo više od Nikole Jokića“

-

„Oni su neverovatni košarkaši“

Horhe Garbahosa, predsednik Košarkaškog saveza Španije, govorio je za srpske medije posle pobede „Crvene furije“ u osmini finala Eurobasketa.

Španija je još jednom pokazala pobednički mentalitet i posle velike drame i produžetka eliminisala je Litvaniju na startu nokaut faze.

Horhe je skoro pet minuta pričao o pobedi protiv Litvanije, mladom timu Španije, zvezdama na turniru, ali i Srbiji i Pešiću.

– Tokom turnira pokušavamo da postanemo tim. Odigrali smo jako, kao tim, naravno da je Lorenzo odigrao sjajno, Bili takođe, ma svi – ovo je timska pobeda – dodao je Španac.

O zvezdama turnira rekao je sve najbolje, ali i dodao da Jokić, Janis i Dončić nisu jedine pretnje iz Srbije, Grčke i Španije. – Oni su neverovatni košarkaši, ali Grčka nije samo Janis, Slovenija takođe nije samo Dončić, a definitivno i Srbija je mnogo više od samo Nikole Jokića. Pokušaćemo da se takmičimo koliko možemo, čak i ako znamo da igramo, ne znam da li baš najbolji Eurobasket svih vremena, moraćemo da sačekamo do kraja, ali sigurno je jedan od najboljih.

Na kraju Garbahosa je prokomentarisao selekciju Srbije istakavši da se ugledao na Pešića kada je bio mladi košarkaš.

– Sjajan su tim, imamo veliko poštovanje za Srbiju, za Savez i trener. Pešić je legenda, kada sam bio klinac ugledao sam se na njega kao na trenera, a onda imate Jokića i mnogo drugih košarkaša. Jedan od glavnih favorita za zlato – zaključio je Horhe Garbahosa.