Košarka

Prva „stotka“ Zvezde u sezoni: Igokea razbijena u „Pioniru“

-

Crvena zvezda – Igokea 103:61 (29:18, 24:10, 23:17, 27:16)

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Igokeu u 6. kolu ABA lige. Crveno-beli su bez Derika Brauna i Filipa Čovića odradili posao protiv gostiju iz Laktaša koji su pružali otpor samo na početku utakmice.

Gosti iz Laktaša igrali su nepuna dva minuta, sa šest poena Grina poveli su 6:4 i tu se njihova utakmica „završila“. Lorenco Braun je poveo seriju crveno-belih od 11:0, a u drugom delu prve četvrtine pridružio mu se i Bili Beron, koji je pogodio dve trojke i ukupno ubacio 8 poena u prvih 10 minuta.

Agonija Igokee nastavljena je i u drugoj četvrtini, za prvih pet minuta druge deonice Zvezda je napravila seriju 14:2 i razlika je ekspresno prešla 20 poena. Najveća prednost domaćeg tima u prvom poluvremenu iznosila je 53:26, a na odmor se otišlo sa rezultatom 53:28 nakon slobodnih bacanja Save Lešića.

Nije dugo trebalo Zvezdi da u drugom poluvremenu dođe prvi put do 30 poena prednosti i uglavnom je to bila razlika do kraja treće četvrtine. Igokea se i dalje ozbiljno mučila sa procentom šuta za dva poena, a da nisu bili koliko toliko uspešniji u šutu za tri poraz bi bio izražen još većom razlikom. Trojkom Ognjena Dobrića, koji je odigrao 200. utakmicu za Crvenu zvezdu, domaćin je poveo sa 42 poena razlike, a Zvezda je prvi put u sezoni postigla 100 ili više poena.

Bili Beron je bio najefikasniji kod Zvezde sa 19 poena (trojke 5/8), dok su Lorenco Braun, Dobrić i Gist ubacili po 13. Kod gostiju Von 19 poena, Evans 16 i Grin 15 poena. Igokea je za dva poena šutirala samo 29 odsto za razliku od Zvezde koja je pogodila 27 od 38 šuteva za 2 poena (71 odsto). Pored toga, crveno-beli su ubacili 11 trojki iz 21 pokušaja.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Evroliga

ZVEZDA PATILA, BOGDANOVIĆ UŽIVAO: „Najbolji šuter na svetu!“

-

Bogdan Bogdanović/Melih Mahmutoglu, Foto: Seskimphoto / Avalon / Profimedia, Profimedia

Njih dvojica su boje turskog kluba zajedno branili u periodu od 2014. do 2017. godine

Košarkaš Atalante Bogdan Bogdanović i dalje ne igra za Hokse zbog povrede, ali stiže da uživa u utakmicama sa Starog kontinenta.

Bogdanović bio je pun utisaka nakon poraza Crvene zvezde od svog bivšeg kluba Fenerbahčea (93:79) u Evroligi.

Naročito ga je oduševio nekadašnji saigrač Melih Mahmutoglu koji je bio drugi najefikasniji na meču sa 20 poena.

„Melih Mahmutoglu je lagano najbolji šuter na svetu“, napisao je Bogdanović na Tviteru.

Mahmutoglu je ubrzo odgovorio sa „Bogiii brate“ uz par emotikona srca u bojama Fenera.

Njih dvojica su boje turskog kluba zajedno branili u periodu od 2014. do 2017. godine, a očigledno je da su i dalje dobri prijatelji.