Stojan Maleš

-

Partizan – Darušafaka 69:57
(16:17, 19:8, 14:18, 20:14)

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Darušafake rezultatom 69:57 u hali ,,Aleksandar Nikolić“ u meču četvrte runde druge faze Evrokupa.

Igrači Andree Trinkijerija su fantastičnom odbranom i ogromnom energijom, koju su crpli sa prepunih tribina hale “Aleksandar Nikolić“, uspeli da dođu do pobede nad turskom Darušafakom i tako joj se revanširaju za poraz od pre sedam dana. Crno-beli su stigli do treće pobede u četiri kola A grupe u drugoj fazi Evrokupa i potrebna im je još jedna pobeda da bi sigurno bili u četvrtfinalu.

Prvih šest poena za goste ubacio je centar Džoni Hemilton, dok je jedini za Partizan pogađao kapiten Veličković. Obe ekipe su nastavile tamo gde su stale u prvom meču, čvrste odbrane i malo koševa. Rade Zagorac je bio u kontra ritmu, kada je napad u pitanju, ali je zato obavio odličan posao u odbrani, kao i u ofanzivnom skoku. Uhvatio je pet lopti u prvom poluvremenu, ali je promašio čak osam šuteva. Darušafaka je do najveće prednosti stigla u 7. minutu, bilo je 11:5, ali smo u finišu prve četvrtine videli dobru rolu mladog Trifunovića koji je ubacio četiri poena, a pogodio je dugu dvojku u poslednjim sekundama iz teške pozicije za 16:17.

Silovito su crno-beli otvorili drugi period. Počeo je Vil Mozli sa dva monstruozna zakucavanja, nastavili Pejdž i Gordić, pa je na polovini četvrtine serija Partzizana iznosila 14:0! Turski tim je prve poene postigao tek posle više od pet minuta igre, preko Hemiltona, i to posle tri ofanzivna skoka. Nisu gosti uspevali da pronađu put do Partizanovog koša ni nakon toga, crno-beli su igrali odličnu odbranu i sprečavali lake šuteve Darušafake, koja je tek dva minuta pred poluvreme ponovo pogodila koš. Bila je to trojka Džonsa, druga na meču. Ovaj deo igre Partizan je dobio sa 19:8, pošto je primio šest poena u poslednja dva minuta. Na odmor se otišlo sa 35:25. Gordić je postigao sedam koševa za domaće, a Hemilton 8 za goste.

Jaramaz je otvorio drugo poluvreme sa pet poena, pa je Partizan stigao do +15. Odgovorio je, ko bi drugi, ponovo Hemilton, sa četiri koša. Usledio je sušni napadački period i kod jednih i kod drugih, pa se do poena stizao veoma teško. Ponovo se osmelio Ognjen Jaramaz, mada lopta nije prošla kroz mrežicu, već je Hemilton zaustavio kada je pogodila tablu. Nikako Parrtizan nije uspevao da organizuje napad posle koga bi došao do poena. Osim onih jaramazovih, niko drugi nije pogodio iz igre, jedino je Volden pogodio bacanja, pa su Turci posle trojke Kolsona došli samo na +6, bilo je 45:39 na dva i po minuta pre kraja četvrtine. Poeni su se postizali samo sa linije bacanja, Partizan je imao velikih problema u napadu, ali je deonicu izgubio “samo“ sa 4 poena, veoma važnu rampu udario je Mozli u poslednjem napadu Dačke. U odlučujućih 10 minuta crno-beli su preneli šest poena viška.

Trojka Gordića iz tranzicije kao da je pokrenula “Valjak“ sa parkinga. Usledile su dve kontra akcije, prva je bila neuspešna, a drugu je Zagorac završio svojim prvim poenima, koš uz faul za komotnih 55:43. Šlag na tortu dodao je Jaramaz, novom trojkom, za seriju 9:0 u poslednjoj četvrtini. Koš Partizana bbio je zaključan za Darušafaku više od šest minuta, a razlika bi bila mnogo veća od 18 poena, da Birčević nije bespotrebno šutirao četiri trojke zaredom, a nije pogodio nijednu. Seriju domaćina od 14:0 prekinuo je Ozdemiroglu sa linije penala. Trijumf Partizana više nije dolazio u pitanje, a samo se čekalo da se vidi kojom će razlikom turski predstavnik biti ispraćen iz Beograda. Imao je Partizan i 22 poena prednosti, ali je, posle malog opuštanja, Darušafaka uspela da razliku spusti na samo 12 poena.

Najefikasniji pojedinac kod pobednika bio je Ognjen Jaramaz sa 15 poena, dvocifreni su bili Veličković sa 11 i Gordić sa 10 koševa. Goste je predvodio Hemilton sa 17, a zapažen je bio i Kolson sa 10 poena.