Vatromet ,,trojki“ u ,,Areni“: Partizan ,,stotkom“ ispratio Krku

Stojan Maleš

-

KK Partizan – KK Krka 102:80
(22:20, 24:7, 23:19, 33:24)

Košarkaši Partizana savladali su večeras ekipu Krke u ,,Štark areni“ rezultatom 102:80 u okviru devetog kola ABA lige.

Domaći tim je u važnim momentima utakmice uspeo da spreči šut ekipe iz Slovenije i trojkama napravi ključnu razliku koja im je pomogla da zabeleže novu pobedu u regionalnom šampionatu.

Ozbiljne probleme pravila je Krka ekipi Partizana u uvodnim trenucima meča, a ponajviše zahvaljujući upravo šutu za tri poena. Tako je tim Vladimira Anzulovića imao nameštene ruke i pogodivši četiri od pet šuteva sa linije za tri, držali su crno-bele na omanjoj distanci (16:10). Ipak, Partizan je vrlo brzo preokrenuo i serijom od 9:0 podigao navijače koji su bili prisutni u hali ,,Areni’’. Dirigovali su Vil Mozli i Kori Volden u taboru domaćih, ali Krka je i uvek uspevala da se vrati sjajnim procentom šuta. U prvom delu igre, pogodili su osam trojki iz 17 pokušaja!

Za kraj prvog poluvremena, Volden je promašio trojku, ali na pravom mestu našao se Mozli i prikucao tu loptu. Tako se na pauzu otišlo rezultatom 46:37 u korist ekipe Andree Trinkijerija.

Dvocifrena prednost Partizana (+10) stigla je nakon dva minuta igre u nastavku susreta, kada je pogodio Birčević. Trojka koja je možda i prelomila meč bila je delo Radeta Zagorca već i sledećem napadu domaćih, koji je tada na isteku napada svoje ekipe, iz teške pozicije pogodio i doneo +13 crno-belih. Tri napada Partizana u kojima su postigli tri uzastopne trojke, značile su +17 i početak kraja za ekipu Krke.

Stao je malo ,,parni valjak’’ do kraja deonice, pa je tako Krka smanjila na pristojnih 13 poena razlike pred start poslednjeg kvartala. Sjajan je u tim momentima bio Kouzi, koji je pogađao trojke iz svih pozicija, te je u trećem minutu poslednjeg dela utakmice postigao pet iz sedam pokušaja. Ipak, kako Krka nije imala rešenja u napadu, ukoliko se Kouzi zatvori ili nije na parketu, Partian je koristio svaku situaciju i vratio ubedljivo vođstvo na četiri minuta do kraja susreta.

Obe ekipe šutirale su odlično za tri poena pogodivši po 13 ,,trojki“.

Najefikasniji akter meča bio je svakako Glen Kouzi sa 24 poena, šutirajući iznad 66 odsto iz igre. Ekipu Partizana predvodio je Stefan Birčević sa 20 poena, dok je 17 imao Ognjen Jaramaz.

Partizan je sada na skoru od šest pobeda i tri poraza, dok je Krka na 4-5.