Evroliga

ŽALGIRIS NAKON PREOKRETA DO UBEDLJIVOG TRIJUMFA! Crveno-beli postigli samo 18 poena u drugom poluvremenu (75:62)

SPORTSKI PORTAL

-

Košarkaši Crvene zvezde, poraženi su od Žalgirisa u okviru odložene utakmice 24. kola Evrolige rezultatom 75:62.

Košarkaši Žalgirisa, pobedili su u okviru odložene utakmice 24. kola Evrolige Crvenu zvezdu rezultatom 75:62.

Crvena zvezda je bolje počela meč i nakon prve deonice imala prednost od četiri poena.

Već početkom druge četvrtine, crveno-beli su imali prednost od 13 poena. Uspeo je Žalgiris da pre svega poenima raspoloženog Rubita topi prednost Zvezde, a na odmor se otišlo sa prednošću crveno-belih od četiri poena (40:44).

U drugom poluvremenu, trener Žalgirisa, Martin Šiler je dobrom postavkom igre, pre svega savršenom odbranom, dugim i efikasnim napadima svog tima uspeo da u potpunosti preokrene rezultat. Lojd je trojkom u poslednjim sekundama treće četvrtine doveo Zvezdu na minus dva (60:58).

Poslednja četvrtina, bila je perfektno odigrana od strane litvanske ekipe. U prilog tome, govori činjenica da je Crvena zvezda prve poene u četvrtoj četvrtini postigla nakon sedam minuta igre.

Na kraju, ubedljiva pobeda Žalgirisa, rezultatom 75:62.

Najefikasniji u domaćem timu, bio je Grigonis sa 17 poena, dok je Rubit ubacio 15. U ekipi Crvene zvezde, istakli su se Lojd i Simonović sa po 16 poena.

Nakon ove utakmice, Žalgiris se nalazi na devetom mestu sa skorom 14-11, dok je Crvena zvezda na 17. mestu sa skorom 7-18.

Crveno-beli već za tri dana gostuju u Španiji ekipi Baskonije, dok Žalgiris u četvrtak gostuje u Madridu ekipi Reala.

Izvor: Espreso