Ostali sportovi

KAKVA DRAMA NA SVETSKOM PRVENSTVU! Danska sa sedam metara otišla u polufinale! Domaćin ostao bez istorije!

-

Regularni deo završen je rezultatom 28:28, a produžeci rezultatom 35:3

Odigran je prvi četvrtfinalni duel na Svetskom prvenstvu u rukometu.Danska je nakon sedmeraca savladala domaćina Egipat.

Regularni deo završen je rezultatom 28:28, a produžeci rezultatom 35:35.

Od samog početka meča utakmica je bila borbena. Igralo se u serijama. Danci su za nijansu bili bolji prvo poluvreme i dobili rezultatom 16:13.

U nastavku su se probudili Egipćani, uspeli izjednačiti, ali Danci opet odlaze na +2.

Međutim Egipat se brzo vratio u meč, tako da je rezultat pet minute pre kraja glasio 25:25.

U poslednjem minutu prava drama, Danci su imali napad za polufinale, Egipćani su se odbranili tako da je završeno 28:28 i duel je otišao u produžetke.

U produžetku ponovo haos. Danska je imala vođstvo, ali onda Hansen deset sekundi pre kraja pravi glupost, dobija crveni karton, Egipćani dolaze u egal sa sedmerca na 34:34 i ulazi se u nove produžetke.

Novi produžeci ponudili su neverovatnu partiju golmana Landina, ali napad Danske je zakazao, ni Egipćani se nisu proslavili, završilo je 35:35 i putnika u polufinale odlučili su sedmerci.

U sedmercima više sreće su imali Danci (4:3).

Kod Danske najefikasnije je bio Hansen sa devet golova, pratio ga je Saugstrup sa šest. U selekciji Egipta raspoložen je bio Omar sa osam pogodaka, po pet su postigli El Dera i Cajnlabedin. Kod Danske na golu je briljirao Landin.

Danska će u polufinalu snage odmeriti sa boljim iz duela Španija – Norveška.

PODMLAĐENI “DELFINI” POTOPLJENI U PODGORICI! Savić nezadovoljan zalaganjem!

Izvor: Espreso

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Atletika

TUGA! Vicešampion sveta stravično ubijen ispred noćnog kluba!

-

Sveće, Foto: Profimedia

„Hitna pomoć stigla je na lice mesta i nije pronašla znake života“

Atletičar sa Bahama Šavez Hart ubijen je u subotu ispred jednog noćnog kluba!

Mediji prenose da je došlo do sukoba grupe muškaraca na parkingu lokalnog noćnog kluba u Maunt Houpu.

Jedan od njih je doneo oružje, a potom upucao Harta. Policiji je incident sa tragičnim ishodom prijavljen dva sata posle ponoći.

– Hitna pomoć stigla je na lice mesta i nije pronašla znake života. Žrtva je kasnije prevezena u bolnicu gde je lekar konstatovao da je mrtav. Osumnjičeni je potom uhapšen i priveden u policiju. Istraga se nastavlja – poručili su kratko iz policije.

Šavez Hart ubijen je samo nekoliko dana pre 30. rođendana. On je 6. septembra trebalo da proslavi rođendan.

Na 100 metara je bio treći najbrži Bahamac svih vremena sa vremenom 10,10 sekundi, dok je na 200 bio četvrti najbrži u svojoj zemlji. Na Svetskom prvenstvu u Portlandu uzeo je srebro u štafeti.