SRBIJA OSVOJILA TREĆE MESTO NA EVROPSKOM! Danas smo puni medalja

-

Rukometaši Srbije slavili su bronzanu medalju, Foto: Rukometni savez SRBIJE

U finalu EP će igrati selekcije Portugalije i Španije.

Muška juniorska rukometna reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina.

Oni su u meču za treće mesto u Portugaliji pobedili Švedsku 30:26 (17:12) i na taj način stigli do prve medalje za našu reprezentaciju nakon 20 godina čekanja kada je ova starosna grupa u pitanju.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Miloš Kos sa osam golova, dok su Mateja Dodić i Luka Rogan postigli po pet. Golman Marko Mrdović je imao devet odbrana.

Švedska je povela 1:0, a onda su naši rukometaši preuzeli inicijativu. Prednost Srbije je rasla iz minuta u minut, a tri puta je iznosila po osam golova (13:5, 14:4 i 15:7). Mladi rukometaši Srbije su prvih 30 minuta rešili u svoju korist rezultatom 17:12.

Švedska je u 35. minuta prišla našem timu na minus dva (18:16). Srpski rukometaši su u 41. minutu vratili prednost od četiri gola (22:18). Srbija je potom održavaka prednost, a na golu je briljirao Marko Mrdović. U 51. minutu bilo je 27:22 za naš tim. Naša selekcija je do kraja meča održala visoko vođstvo i zasluženo je osvojila bronzanu medalju.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Atletika

TUGA! Vicešampion sveta stravično ubijen ispred noćnog kluba!

-

Sveće, Foto: Profimedia

„Hitna pomoć stigla je na lice mesta i nije pronašla znake života“

Atletičar sa Bahama Šavez Hart ubijen je u subotu ispred jednog noćnog kluba!

Mediji prenose da je došlo do sukoba grupe muškaraca na parkingu lokalnog noćnog kluba u Maunt Houpu.

Jedan od njih je doneo oružje, a potom upucao Harta. Policiji je incident sa tragičnim ishodom prijavljen dva sata posle ponoći.

– Hitna pomoć stigla je na lice mesta i nije pronašla znake života. Žrtva je kasnije prevezena u bolnicu gde je lekar konstatovao da je mrtav. Osumnjičeni je potom uhapšen i priveden u policiju. Istraga se nastavlja – poručili su kratko iz policije.

Šavez Hart ubijen je samo nekoliko dana pre 30. rođendana. On je 6. septembra trebalo da proslavi rođendan.

Na 100 metara je bio treći najbrži Bahamac svih vremena sa vremenom 10,10 sekundi, dok je na 200 bio četvrti najbrži u svojoj zemlji. Na Svetskom prvenstvu u Portlandu uzeo je srebro u štafeti.