Odbojka

SRBIJA SAZNALA IME RIVALA U POLUFINALU: Branioci titule u borbi za novo finale protiv Italije

-

Najefikasniji kod pobednika bio je Alesandro Mikieleto sa 13 poena

Odbojkaši Italije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva pošto su u Ostravi savladali Nemačku sa 3:0 (25:13, 25:18, 25:19). Protivnik selekciji Italije u polufinalu Evropskog prvenstva, biće reprezentacija Srbije, koja brani titulu prvaka.

Najefikasniji u reprezentaciji Italije bio je Alesandro Mikieleto sa 13 poena, poen manje upisao je Danijele Lavia, dok je Đulio Pinali osvojio 11.

Bolji od ostalih u poraženoj selekciji bio je Moric Karlicek, koji je zabeležio 11 poena, a Linus Veber je upisao osam.

Italija je poslednju medalju na prvenstvu Evrope osvojila 2015. godine, kada su došli do bronze. Meč Srbije i Italije na programu je u subotu, u Katovicama.

Izvor: Espreso