Uncategorized

16-godišnjak osvojio Fortnite Svetsko prvenstvo

-

Amerikanac Kyle „Bugha“ Giersdorf je postao prvi prvak sveta u igri Fortnite što mu je donelo glavnu nagradu od 3 miliona dolara.

Mladi član ekipe Sentinels je ubedljivom igrom tokom celog turnira držao sudbinu u svojim rukama. Nakon što je osvojio Victory Royale uz devet eliminacija u prvoj partiji, održavao je prednost do kraja turnira i trijumfovao sa 59 poena, čak 26 više od drugoplasiranog igrača Harissona „Psalm“ Changa koji je reprezentovao Counter Logic Gaming.

Bugha je u jednom momentu toliko bio ispred rivala da se ubrzo nakon početka poslednje partije znalo da ga niko neće prestići i da je pehar njegov, a evo i kako je izgledao momenat kada je trofej po prvi put uzeo u ruke.

Ovim je stavljena tačka na Fortnite Svetsko prvenstvo čiji je nagradni fond u solo i duo formatu iznosio 30 miliona dolara. U duo formatu su trijumfovali David „aqua“ W. i Emil „Nyhrox“ Pedersen. Interesantno je da je Bugha pobedom u solo konkurenciji koja mu je donela 3 miliona dolara automatski ušao u top 10 esportista svih vremena po zaradi na turnirima.

Epic Games se po okončanju turnira nije oglasio povodom toga da li će se Svetsko prvenstvo održati i naredne godine, ali je najavio Fortnite Championship Series ligu, o kojoj se još uvek ne zna previše toga.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

ČUDO NEVIĐENO! Novi Pazar u klinču sa Zvezdom za Ligu šampiona!

-

Novi Pazar nastavio sa sjajnim učinkom

Fudbaleri Novog Pazara upisali su novi trijumf u Mozzartbet Superligi Srbije i došli na deobu prvog mesta sa Crvenom zvezdom.

Izabranici Vladimira Gaćinovića vezali su šesti trijumf u nizu, a ovog puta bolji su bili od Spartaka iz Subotice rezultatom 2:0 (1:0).

Istina, Novi Pazar ima tri utakmice manje od Zvezde, kao i lošiju gol-razliku, ali bodovno će moći da se podiče da dele prvo mesto sa petostrukim uzastopnim šampionom.

Novi fantastičan meč kraj Jošanice najavljen je dosuđenim penalom već u 4. minutu, a koji ipak nije u gol pretvorio Miloš Mijić.

Ipak, isti igrač je samo devet minuta kasnije uspeo da se iskupi i golom iz igre na asistenciju Stefana Lončara donese prednost domaćinu.

Spartak je imao veći posed lopte, ali ništa više od toga, pa je već početkom drugog dela Novi Pazar uspeo da duplira prednost.

Posle samo četiri minuta igre u nastavku dosuđen je novi jedanaesterac, koji je ovog puta izveo Bojica Nikčević i bio precizan za 2:0.

Do kraja više nije bilo golova, niti većih uzbuđenja, pa je Novi Pazar ostvario šestu uzastopnu pobedu, interesantno, nakon uvodna tri poraza.

Serija koja i dalje traje, počela je još 29. jula pobedom nad Partizanom (1:0).