HAJDUKOVAC KOJI JE ZAVRŠIO U PARTIZANU! Retka fotka legendarnog fudbalera u crno-belom! Period u Humskoj opisao…

-

Predrag Mijatović, Foto: instagram/grobari_banja_luka

Predrag Mijatović, legendarni reprezentativac i proslavljeni fudbaler Real Madrida i Partizana, govorio je u jednoj emisiji za „Arena Sport“ o svojoj karijeri i dolasku u Partizan, što je ocenio kao najbolju odluku u životu.

– Zeka je moj veliki prijatelj i jako je sposoban i pametan sportski radnik. U to doba, a i kasnije je napravio velike rezultate u Partizanu sa Nenadom Bjekovićem.

Nije bilo lako raditi u tim vremenima. Ja sam jednom nogom bio u Hajduku iz Splita, dobili smo neke informacije, da je neka tendencija u zemlji i da će sve ići u nekom drugom pravcu i onda je došao na red Zeka sa njegovom pričom i filozofijom.

Ima jako dobru priču, ima moć da „natera“ nekog da razmišlja kao on i to je stvarno fenomenalno. Razgovarao je sa mojim ocem, koji je inače bio Partizanovac, a ja sam kao klinac, tada normalno poslušao mog oca i mislim mi je to bila najbolja odluka u životu.

Ipak, Mijatović nije bio navijač Partizana kada je stigao u Beograd. Kako sam priznaje, navijao je za splitski Hajduk, ali ga je put odveo u crno-beli dres i nije se pokajao.

– Navijao sam za Hajduk, ja sam bio baš dobar Hajdukovac… Puno ljudi iz Crne Gore je u to vreme navijalo za taj klub i bio sam praktično jednom nogom u Hajduku, ali eto desilo se što se desilo, došao sam u Partizan i mogu da ponovim da mi je to bila najbolja odluka u životu.

Od samog starta sam naišao na jednu fenomenalnu atmosferu i mnogo njih, među kojima je i Zeković, mi je pomoglo kada sam imao neke fudbalske krize.

Izvor: Espreso/Sportskiportal.rs

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

ČUDO NEVIĐENO! Novi Pazar u klinču sa Zvezdom za Ligu šampiona!

-

Novi Pazar nastavio sa sjajnim učinkom

Fudbaleri Novog Pazara upisali su novi trijumf u Mozzartbet Superligi Srbije i došli na deobu prvog mesta sa Crvenom zvezdom.

Izabranici Vladimira Gaćinovića vezali su šesti trijumf u nizu, a ovog puta bolji su bili od Spartaka iz Subotice rezultatom 2:0 (1:0).

Istina, Novi Pazar ima tri utakmice manje od Zvezde, kao i lošiju gol-razliku, ali bodovno će moći da se podiče da dele prvo mesto sa petostrukim uzastopnim šampionom.

Novi fantastičan meč kraj Jošanice najavljen je dosuđenim penalom već u 4. minutu, a koji ipak nije u gol pretvorio Miloš Mijić.

Ipak, isti igrač je samo devet minuta kasnije uspeo da se iskupi i golom iz igre na asistenciju Stefana Lončara donese prednost domaćinu.

Spartak je imao veći posed lopte, ali ništa više od toga, pa je već početkom drugog dela Novi Pazar uspeo da duplira prednost.

Posle samo četiri minuta igre u nastavku dosuđen je novi jedanaesterac, koji je ovog puta izveo Bojica Nikčević i bio precizan za 2:0.

Do kraja više nije bilo golova, niti većih uzbuđenja, pa je Novi Pazar ostvario šestu uzastopnu pobedu, interesantno, nakon uvodna tri poraza.

Serija koja i dalje traje, počela je još 29. jula pobedom nad Partizanom (1:0).