Uncategorized

Verstapen srećan zbog prve pol pozicije u karijeri

-

Vozač Red Bula Maks Verstapen rekao je danas da se oseća neverovatno zbog prve pol pozicije u karijeri, koju je osvojio uoči trke Formule 1 za Veliku nagradu Mađarske.

Verstapen je prvi put u karijeri, a posle sedam pobeda u 93 trke, osvojio pol poziciju i u nedelju će na Hungaroringu krenuti sa prve pozicije.

„Ovo je neverovatno. Samo ovo je nedostajalo, znaš da će uvek biti teško u kvalifikacijama, ali uspeli smo“, rekao je Verstapen, preneli su britanski mediji.

Drugo mesto u kvalifikacijama zauzeo je Valteri Botas iz Mercedesa sa 0,018 sekundi zaostatka, a treći je bio njegov timski kolega, vodeći u generalnom plasmanu Luis Hamilton.

„Bolid je ‘leteo’ i bilo je neverovatno“, dodao je Verstapen.

To je četvrta pol pozicija za Red Bul otkako je ekipa pre šest godina poslednji put osvojila titulu, a prva za snabdevača motorima Hondu posle više od decenije.

„Srećan sam zbog prve pol pozicije, ali i zbog ekipe, koliko brzo smo preokrenuli stvari od početka godine, kada smo bili u zaostatku. A sada smo ovde“, naveo je Verstapen.

Hamilton je u trećem delu kvalifikacija napravio grešku, izgubio je nekoliko desetinki i nije uspeo to da nadoknadi.

On je čestitao Verstapenu.

„Neverovatan je osećaj kada osvojiš svoju prvu pol poziciju i srećan sam zbog njega. Od početka smo se pomalo mučili, ali i dalje smo tu, uvek sam spreman na borbu“, rekao je Hamilton, koji ima 87 pol pozicija.

Hamilton je prvi u generalnom plasmanu sa 41 bodom više od Botasa i 63 boda više od Verstapena.

Trka Formule 1 za Veliku nagradu Mađarske vozi se u nedelju od 15.10.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

ČUDO NEVIĐENO! Novi Pazar u klinču sa Zvezdom za Ligu šampiona!

-

Novi Pazar nastavio sa sjajnim učinkom

Fudbaleri Novog Pazara upisali su novi trijumf u Mozzartbet Superligi Srbije i došli na deobu prvog mesta sa Crvenom zvezdom.

Izabranici Vladimira Gaćinovića vezali su šesti trijumf u nizu, a ovog puta bolji su bili od Spartaka iz Subotice rezultatom 2:0 (1:0).

Istina, Novi Pazar ima tri utakmice manje od Zvezde, kao i lošiju gol-razliku, ali bodovno će moći da se podiče da dele prvo mesto sa petostrukim uzastopnim šampionom.

Novi fantastičan meč kraj Jošanice najavljen je dosuđenim penalom već u 4. minutu, a koji ipak nije u gol pretvorio Miloš Mijić.

Ipak, isti igrač je samo devet minuta kasnije uspeo da se iskupi i golom iz igre na asistenciju Stefana Lončara donese prednost domaćinu.

Spartak je imao veći posed lopte, ali ništa više od toga, pa je već početkom drugog dela Novi Pazar uspeo da duplira prednost.

Posle samo četiri minuta igre u nastavku dosuđen je novi jedanaesterac, koji je ovog puta izveo Bojica Nikčević i bio precizan za 2:0.

Do kraja više nije bilo golova, niti većih uzbuđenja, pa je Novi Pazar ostvario šestu uzastopnu pobedu, interesantno, nakon uvodna tri poraza.

Serija koja i dalje traje, počela je još 29. jula pobedom nad Partizanom (1:0).